Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajās trijās diennaktīs Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 14 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 4. februāra plkst. 6.30 līdz 7. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Piektdien no rīta Limbažu novada Umurgas pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatora klemmes, novilka vieglo automašīnu no ceļa un sakārtoja brauktuvi.

Pusdienlaikā VUGD saņēma informāciju, ka Strenčos jāpalīdz cilvēkam izkļūt no meža. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atrada, izveda no meža un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Pēc pusstundas VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst. 18.32 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Stāmerienas pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,3 m² platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās pēc stundas.

Plkst. 20.37 Jaunpiebalgas, Cesvaines un Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gaujas ielu Jaunpiebalgā, kur dega šķūnis, tajā esošā malka un sadzīves mantas 30 m² platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc vairāk kā četru stundu darba.

Sestdien pēcpusdienā pēc ceļu satiksmes negadījuma Cēsu novada Vaives pagastā ugunsdzēsēji glābēji atvienoja kravas automašīnas akumulatora klemmes. Autovadītājs no automašīnas bija izkļuvis pats saviem spēkiem. Noplūde no transportlīdzekļa netika konstatēta.

Vakarpusē tika saņemta informācija, ka Limbažos sakaru tornī aptuveni 30 metru augstumā atrodas cilvēks. Izmantojot autokāpnes, cilvēks tika nocelts no torņa un nodots NMPD mediķiem.

Svētdien Madonas novada Mārcienas pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m2 platībā.

Šorīt Cēsu novada Priekuļu pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku.

Aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 134 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, 86 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.