Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajās piecās diennaktīs Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 32 izsaukumi

Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30. aprīļa plkst. 6.30 līdz 5. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 32 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdien Mazsalacas novada Ramatas pagastā dega kūla 50 m2 platībā.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Ērgļu novada Ērgļu pagastā divstāvu saimniecības ēkas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m2 platībā, savukārt Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā dega kūla 30 m2 un 100 m2 platībā.

Svētdien plkst. 11.35 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novadu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī iespējams, neuzmanīgi dedzinot sveci, bija aizdegušās sadzīves mantas 1 m2 platībā. Dzēšot ugunsgrēku saviem spēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Plkst. 22.48 Strenču un Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji devās uz Strenču novada Plāņu pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka pilnā 190 m2 platībā.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Brīvības ielā Gulbenē konteinerī dega atkritumi 1 m2 platībā, Beverīnas novada Trikātas pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Svētdien dzēsti arī vairāki kūlas ugunsgrēki: Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā kūla dega 100 m2 platībā, Burtnieku novada Vecates pagastā – 2 hektāru platībā, Gulbenes novada Stradu pagastā – 500 m2 platībā. Cēsīs Ata Kronvalda ielā dega kūla, zaru kaudze un atsevišķi celmi 400 m2 platībā. Grīšļu ielā Valmierā dega meža zemsedze 200 m2 platībā.

Pirmdien Upes ielā Madonā divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvokļa dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Pirmdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ērgļu novada Ērgļu pagastu, kur purvainā pļavā dubļos bija iestigusi govs. Ar vinčas un stropju palīdzību ugunsdzēsēji glābēji kopā ar saimnieku govi izvilka no dubļiem.

Otrdien plkst. 15.45 Kalnu ielā Līgatnē dega dzīvojamais vagoniņš 10 m2 platībā.

Otrdien Gulbenes novada Stāmerienas pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca nolūzušus kokus.

Aizvadītajās piecās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 301 izsaukumu – 116 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 38 kūlas un divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 135 uz glābšanas darbiem, bet 50 izsaukumi bija maldinājumi.