Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajās Lieldienu brīvdienās Vidzemē 74 gadījumos cilvēki nav ievērojuši pulcēšanās ierobežojumus

Valsts policija Vidzemes reģiona pārvalde aizvadītajās brīvdienās, tostarp Lieldienu laikā, strādāja pastiprinātā režīmā un uzraudzīja vai tiek ievēroti Covid-19 ierobežošanai noteiktās drošības prasības. Tāpat, kā ierasts, arī šajos svētkos tika nodrošināta satiksmes uzraudzība.

Aizvadītajās brīvdienās laika posmā no 1.aprīļa līdz 5 aprīlim Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā tika konstatēti 111 ar Covid-19 saistīto ierobežojumu pārkāpumi, tostarp aptuveni 74 gadījumos cilvēki nav ievērojuši pulcēšanās ierobežojumus. Tāpat veiktas teju 170 tirdzniecības vietu pārbaudes, pārkāpumi nav konstatēti.

Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka lielākā daļa konstatēto epidemioloģiskās drošības ierobežojumu ir tieši privāta pulcēšanās. Lai gan statistika rāda, ka pulcēšanās ierobežojumus lielākoties pārkāpj tieši jaunieši līdz 24 gadu vecumam, jāteic, ka pulcēšanās pārkāpums tomēr ir raksturīgs visās iedzīvotāju vecuma grupās. Raksturīgi, ka pulcēšanās notiek gan dažādos viesu namos, gan dzīvokļos, gan arī publiskās ārtelpās. Kā arī bieži tiek konstatēts, ka jaunieši pulcējas tieši automašīnās.

Tāpat svētkos vienlaicīgi epidemioloģiskās drošības prasību kontrolei Valsts policija pastiprināti pievērsa uzmanību arī ceļu satiksmes dalībniekiem un tam, vai tiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi. Uz Vidzemes autoceļiem brīvdienas pieķerti astoņi automašīnu vadītāji un seši velosipēda vadītāji alkohola reibuma, kas ir līdzīgi kā pērn Lieldienu brīvdienās. Vidzemē fiksēti 32 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas trīs personas. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 437 administratīvie lēmumi par soda piemērošanu, tajā skaitā 299 par ātruma pārsniegšanu un viens par agresīvu braukšanu.

Arī turpmāk policija uzraudzīs, lai tiek ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi gan dienas, gan nakts laikā. Jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās.