Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 21 izsaukums

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 14.septembra plkst. 6.30 līdz 17.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 21 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēka dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Madonas novada Ošupes pagastā gruzdēja graudu kaudze 5m² platībā, Priekuļu novada Priekuļu pagastā dega vieglā automašīna 4m² platībā, Mehanizatoru ielā Varakļānos atklātā teritorijā dega skaidas 50m² platībā, Linarda Laicena ielā Valmierā piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,2m² platībā, Gulbenes novada Stradus pagastā trīsstāvu neapdzīvotas mājas kāpņu telpā dega atkritumi 1m² platībā, Limbažu novada Skultes pagastā dega sausā zāle 100m² platībā, Cīrulīšu ielā Cēsīs dega atkritumi 3m² platībā, Upes ielā Apē dega atkritumi 0,5m² platībā, Smiltenes novada Launkalnes pagastā dega vieglā automašīna 6m² platībā un meža zemsedze 5m² platībā, Madonas novada Kalsnavas pagastā dega siena ruļļi 15m² platībā, bet Sporta ielā Sedā dega atkritumi 1m² platībā.

Piektdien plkst. 12.33 VUGD saņēma izsaukumu Smiltenes novada Palsmanes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka sadūmojums radies nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja piedūmotās telpas.

Aizvadītajās diennaktīs saņemti divi izsaukumi, kur pēc ceļu satiksmes negadījumiem ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Izsaukumi saņemti uz Limbažu novada Skultes pagastu un Madonas novada Bērzaunes pagastu.
Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušam dzīvniekam, vakar ugunsdzēsēji glābēji Nākotnes ielā Gulbenē no koka nocēla kaķi.

Visā Latvijā brīvdienās VUGD saņēma 110 izsaukumus, no kuriem 54 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 34 uz glābšanas darbiem, bet 22 no izsaukumiem bija maldinājumi.