Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģionā saņemti 43 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, no 10. augusta plkst. 6.30 līdz 13. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 43 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 9.52 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur dega graudu žāvēšanas kalte un graudi 36m² platībā. Plkst. 16.55 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 12.39 tika saņemts izsaukumus uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega sausā zāle 3,5 hektāru platībā. Plkst. 13.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.15 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Valkā, kur dega malkas šķūnis 72 m² platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc mediķu apskates darbu turpināja. Plkst. 22.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu, plkst. 23.47 tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Brenguļu pagastu, kur dega nopļauts labības lauks 3 hektāru lielā platībā. Plkst. 1.18 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 12.07 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunannas pagastu, kur traktora piekabē dega 21 siena rullis un blakus esošā sausā zāle 2m² platībā. Plkst. 14.23 ugunsgrēks tika likvidēts.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Cesvaines novada Cesvaines pagastā, Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, Madonas novada Bērzaunes pagastā,  kur dega sausā zāle, kā arī Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kurs dega atkritumi.

Piektdien plkst. 12.38 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Valmierā, kur uz braucošas automašīnas bija uzkritis koks. VUGD atbrīvoja automašīnu no uzkritušā koka, atvienoja akumulatora klemmes un atbrīvoja ceļu, kā arī sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 13.10 darbi tika pabeigti.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji Latvijā saņēma vairāk nekā 50 izsaukumu, kas bija saistīti ar vēja un negaisa radītiem postījumiem. Lielākajā daļā gadījumu palīdzība bija nepieciešama, lai atbrīvotu ceļa braucamo daļu vai ietvi no nolūzušiem kokiem. Vidzemē tika saņemti 16 šādi izsaukumi.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Alūksnes novada Annas pagastā no dīķa izcēla govi, kā arī Cēsu novada Vaives pagastā no meliorācijas grāvja izcēla govi.