Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē saņemts 21 izsaukums

Aizvadītajās diennaktīs, no 17. augusta plkst. 6.30 līdz 20. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 21 izsaukumu – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 6.39 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg ēkas cokolstāvs 5m² platībā, pirmais stāvs 27m² platībā, pirmā stāva pārsegums ar jumta konstrukcijām 81m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās astoņi cilvēki, no kuriem divi bija cietuši. Plkst. 10.34 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Madonas novada Mārcienas pagastā bunkurā dega skaidas 4m² platībā, Amatas novada Skujenes pagastā dega krūmāji 800m² platībā, Priekuļu novada Liepas pagastā dega pirts 40m² platībā, Smiltenes novada Bilskas pagastā dega labības rugāji 30m² platībā, Limbažu ielā Valmierā dega atkritumi 2m² platībā, Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā dega atkritumi 0,5m² platībā, bet Smiltenes novada Bilskas pagastā dega siena rullis 1m² platībā.

Sestdien ap plkst. 14.00 saņemts izsaukums uz Varakļānu novada Murmastienes pagastu, kur mežā apmaldījušies divi cilvēki. Izmantojot automobiļa skaņas signālus, cilvēkiem norādīts pareizais virziens izejai no meža.

Svētdien ap plkst. 10.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tirgotāju ielu Alūksnē, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka sadūmojums radies nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas.

Aizvadītajās dienās saņemti arī divi izsaukumi, kur bija nepieciešams sakārot ceļa braucamo daļu. Priekuļu novada Priekuļu pagastā ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu pēc ceļu satiksmes negadījuma, bet Cēsu ielā Valmierā atbrīvoja ceļa braucamo daļu no nolūzuša koka.

Brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Rīgas ielā Valkā, kur sabiedriskā ēkā atrodas iršu pūznis un tas apdraud cilvēkus. Ugunsdzēsēji glābēji iršu pūzni likvidēja.