Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 11 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.oktobra plkst. 6.30 līdz 19.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 18.53 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Alojas pagastu, kur uz autoceļa Limbaži – Aloja dega vieglā automašīna 4m² platībā. Plkst. 20.37 ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja arī ceļa braucamo daļu.

Plkst. 19.52 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Vestienas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega saimniecības ēka 40m² platībā. Ugunsgrēkā sadega ~ 100 vistas. Plkst. 21.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Strenčos, kur nepareizas apkures iekārtas sistēmas ekspluatācijas dēļ bija izveidojies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji novērsa dūmu rašanos, kā arī izvēdināja telpas.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās diennaktīs VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes ielā Valmierā, kur atkritumu konteinerā dega atkritumi 1m² platībā, Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika sakārtota ceļa braucamā daļa, kā arī Gulbenes novada Galgauskas pagastā, kur vieglā automašīna bija iebraukusi grāvī (ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatoru).

Sestdien Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja divstāvu mājas jumta konstrukcijā iesprūdušu kaķi un nodeva to saimnieka rokās.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 115 izsaukumus – 45 uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.