Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajā gadā Valmierā izsniegta 161 būvatļauja

2014.gadā Valmierā tika izsniegta 161 būvatļauja, no kurām 54 paredzētas jaunai būvniecībai, 53 – rekonstrukcijai vai renovācijai, bet 52 gadījumos ir izsniegti būvatļauju pagarinājumi, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase.

Aizvadītajā gadā ekspluatācijā tika pieņemtas 85 būves, no kurām 52 bija jaunbūves (27 no tām bija dzīvojamās mājas), 33 ēkām tika veikti rekonstrukcijas un renovācijas darbi.

Valmieras pilsētas būvvalde pērn izsniegusi atļaujas arī divu būvju nojaukšanai. Viena no ēkām, kas 2014.gadā tika nojaukta, bija pilsētvidi degradējošs objekts Stacijas ielā 8A. Arī 2015.gadā plānots aktīvi strādāt, lai mazinātu vidi degradējošo un nekopto būvju skaitu pilsētā. Pavasarī plānots nojaukt pamesto koka ēku Stacijas ielā 46, kā arī nojaukt ēku Cēsu ielā 17.

Pilsētā turpinās daudzdzīvokļu namu siltināšana, kā arī tiek veikti energoefektivitātes pasākumi rūpniecības sektorā, piemēram, SIA “Valpro” īstenoti ražotnes renovācijas darbi. 2014.gadā ekspluatācijā tika pieņemtas 12 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju fasāžu vienkāršotās renovācijas. Šobrīd Valmierā ir nosiltināts 61 daudzdzīvokļu dzīvojamais nams jeb aptuveni 38% no visiem daudzdzīvokļu namiem. Dzīvojamo māju fasāžu vienkāršotā renovācija ne tikai uzlabo pilsētas vizuālo veidolu, bet arī samazina ēkas ekspluatācijas izmaksas un ļauj iedzīvotājiem ietaupīt līdzekļus.

Aktīva būvniecība pilsētā turpināsies arī 2015.gadā. Viens no nozīmīgākajiem būvniecības objektiem būs jaunais peldbaseins pie Vidzemes Olimpiskā centra, kam piešķirta arī valsts mērķdotācija. Peldbaseina būvniecība varētu tikt sākta pavasarī. Tāpat turpināsies SIA “Valmieras ūdens” īstenotais projekts ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstībai Valmierā, Andreja Upīša ielas rekonstrukcija, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas torņa atjaunošana un Valmieras profesionālās izglītības kompetences centra būvniecība Vadu ielā 3. Tiks turpināta rūpniecisko notekūdeņu neitralizācijas un sērskābes atgūšanas stacijas būvniecība Cempu ielā 13, kā arī katlumājas, kurināmā noliktavas un svaru būvniecība Dzelzceļa ielā 7 un daudzu citu objektu būvniecība.

LETA