Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē astoņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13.oktobra plkst. 6.30 līdz 14.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar plkst. 15.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur dega neapsaimniekota koka ēka 30m² platībā. Plkst. 17.30 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.  15.38 tika saņemts izsaukums uz Ata Kronvalda ielu Cēsīs, kur dega izlijusi eļļa 5m² platībā. Plkst. 16.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 19.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Ošupes pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā. Plkst. 20.25 darbi notikuma vietā pabeigti.

VUGD atgādina, ka līdz 1.novembrim ir jāveic dūmvadu tīrīšana! Degoši sodrēji ir bīstami, jo dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku. VUGD aicina iedzīvotājus apkures sezonai sagatavoties laicīgi!

Plkst. 20.20 saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, kur dega atkritumi 3m² platībā. Plkst. 20.47 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 44 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.