Ziņas

Sabiedrība

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsts 21 ugunsgrēks

Ilustratīvs attēls.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsts 21 ugunsgrēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Plkst.14.10 ugunsdzēsēji steidzās uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamās mājas jumts un otrais stāvs 300 kvadrātmetru platībā. Plkst.17.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.21.32 tika saņemts izsaukums uz Raiņa ielu Ilūkstē, kur dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vairāki šķūņi zem viena jumta, kas ir iebrucis, un malka 200 kvadrātmetru platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst.1.16.

Šorīt plkst. 5.45 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies pirtī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu koka ēka 20 kvadrātmetru platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 7.29 ugunsgrēks likvidēts.

Pieci ugunsgrēki vakar reģistrēti Rīgā, četri – citās pilsētās, bet vēl 12 – Latvijas novados. Cilvēki šajos ugunsgrēkos nav cietuši.

VUGD darbinieki veikuši arī 26 glābšanas darbus, bet 10 izsaukumi izrādījušies maldinājumi.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 804 ugunsgrēki, kuros cietuši 49, bet gājis bojā 21 cilvēks.