Ziņas

Sports

Aizvadīta vēl viena “Kāpa”

Distancē. Kluba "Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja" orientierists Andris Cāns spēcīgākajā M21E grupā ierindojās 11.vietā 47 dalībnieku konkurencē. Foto: Ojārs Millers

Aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpa”, kas trīs dienas risinājās Pāvilostas apkaimē. “Kāpas trīsdienas” notika jau 32.reizi, tās pamatoti kļuvušas par orientieristu gada notikumu Latvijā.

Par godalgotajām vietām cīnījās gandrīz divi tūkstoši dalībnieku no 19 valstīm. Plašo ģeogrāfisko pārstāvniecību noteica tas, ka sacensību pirmā diena elites grupām bija iekļauta pasaules ranga ieskaites sacensību statusā. Var atgādināt, ka jau pēc mēneša Latvijā- Rīgā un Siguldā – notiks pasaules čempionāts orientēšanās sacensībās.

“Kāpas trīsdienās” dalībnieki trijās dienās veic trīs dažādas distances. Lai arī labākos apbalvo ik dienu, galvenais ir kopvērtējums. Dalībnieku vidū kupli bija pārstāvēts arī kluba “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” – kopumā pieteikušies 93 dažāda vecuma sportisti. Savu varējumu viņi rādīja arī spēcīgajā konkurencē – elites grupās.

W21E grupā Kristīne Bertuka trīs dienu kopvērtējumā ieņēma septīto vietu, vien deviņas sekundes viņu šķīra no labāko sešnieka. Nedaudz nepaveicās trešajā dienā, kad Kristīnei bija desmitais laiks, bet pirmajās divās dienās tika uzrādīts attiecīgi sestais un piektais rezultāts. Taču Latvijas dalībnieču vērtējumā Kristīnei bija otrs labākais rezultāts, ātrāka bija vien Aija Skrastiņa, arī kādreizējā cēsniece, kurai kopvērtējumā trešā vieta. Vieda Lūsa elites grupā kopvērtējumā – desmitā.
Vīriem M21E grupā labākais no “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” klu­ba bija Andris Cāns, ierindojoties 11.vietā 47 dalībnieku konkurencē.

Lai arī medaļu birums šoreiz mū­sējiem nav bagātīgs, sportisti tika pie visa kaluma godalgām. Uz­va­rē­tāja tituls M18 grupā Kārlim Nei­manim, kurš to nodrošināja pē­dējā dienā. Pirmajā dienā viņam trešā vieta, otrajā pacēlās par vietu augstāk, bet, teicami nostartējot trešajā dienā, viņš nodrošināja uzvaru kopvērtējumā, tuvāko sekotāju apsteidzot par 1,42 minūtēm.
Jāatzīmē, ka klubam aug arī laba jaunā maiņa, un M8 grupā par uzvarētāju kļuva Miks Liepiņš.

M60 grupā otro vietu izcīnīja Juris Kokins. Lai arī vienā dienā viņam sestais, divās piektais rezultāts, sniegums bija stabils visās distancēs, un kopvērtējumā tas deva sudraba godalgu 50 dalībnieku konkurencē. Pārliecinoši startēja Lietuvas orientierists Julius Ptasekas, kurš latviešiem palika neaizsniedzams.

Mūsu sportistiem arī divas bronzas godalgas. W16L (L- garā distance) grupā bronzas godalgu izcīnīja Dina Palsa, pa dienām uzrādot otro, trešo un sesto laiku. M35L grupā trešais Oskars Ren­cis, bet septītais šajā grupā Agris Peipiņš.
W50L grupā Iveta Zāģere, kura otrajā dienā spēja uzrādīt otru labāko laiku – ceturtajā vietā. Indra Abzalone šajā grupā astotajā vietā. Tūlīt aiz goda pjedestāla M55 grupā Igors Bužs, ātrāki par viņu bija divi lietuvieši un viens latvietis. Ēriks Ūdris šajā grupā sestajā vietā.

M12 grupā Rinalds Ruža neveiksmīgi veica pirmās dienas distanci. Centieni glābt, kas glābjams, divās nākamajās dienās uzrādot trešo laiku, viņu kopvērtējumā pacēla līdz sestajai vietai 57 orientieristu konkurencē.

W12 grupā labākā no kluba – Lote Lamberte, kurai 11.vieta. M14L grupā 11.vietā Mārtiņš Trops, kuram visveiksmīgākā bija otrā diena, kad uzrādīts trešais labākais laiks. W14L grupā labākā no kluba Leonarda Baltiņa, kurai 42 dalībnieču konkurencē 15.vieta. M16L grupā 9.vietā Mārcis Jansons; W20 grupā 8. vietā Elīza Katlapa; M21L grupā 8.vietā Dai­ris Magone; W21L grupā 12.vie­tā Ilze Buža; M21S grupā (S – īsā distance) 8. – Uldis Katlaps.

M45L grupā Andris Dzalbs 57 sportistu konkurencē ierindojās 16.vietā; M45S grupā Arnis Šūlmeisters uzrādīja 11. laiku; M50L grupā Juris Knēts 12.vietā; W50S grupā 9. – Anita Katlapa, bet M65 grupā 15.vietā Uldis Alksnis.

“Kāpas trīsdienās” notiek arī cīņa par labākā kluba titulu, un lielajā konkurencē “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” šogad noslēdza labāko sešnieku. Tas ir par vietu augstāk nekā pērn, bet vēl ir, kur tiekties, jo klubs bijis labākās pozīcijās. Arī kluba vadītājs Juris Knēts norāda, ka savulaik “Me­ridiāns” ieņēmis pat pirmo vietu: “Tiesa, Kurzemes pusē mums nedaudz grūtāk cīnīties, tur ir citāds apvidus, priekšroka tiem, kuri skrien šādā reljefā, jo tur orientēšanās ir citāda. Tur dominē ātrums. Sava nozīme arī Lietuvas tuvumam, jo ieradās daudz šīs kaimiņvalsts orientieristu. Viņi katru gadu piedalās šajās sacensībās, bet šoreiz, kad tās notika netālu no Lietuvas, lietuvieši bija īpaši kupli pārstāvēti.”