Ziņas

Sports

Aizvadīta Latvijas Olimpiāde

Labākās. Distanču slēpošanā stafetē zelta godalgas Cēsu novada komandaiFoto: no albuma

Aizvadītās nedēļas nogalē, spītējot pavasarīgajiem laika apstākļiem, notika Latvijas III Ziemas olimpiāde, kurā startēja vairāk nekā 500 sportistu no 39 Latvijas novadiem un pilsētām. Pie medaļām tika arī Cēsu novada un Vecpiebalgas novada pārstāvji.

Distanču slēpošanā sprinta finālā sudraba medaļu izcīnīja Vineta Pētersone (Cēsu novads), bet 4.vietā I. Paškovska (Vecpiebalgas novads).

Stafetē sievietēm pārliecinoši uzvarēja Cēsu novada komanda – Elīna Radziņa, Vineta Pētersone, Gerda Krūmiņa un Nora Osīte. Bronzas medaļas Vecpiebalgas novada komandai, kurā startēja:

Krista Razgale, Monta Razgale, Inga Paškovska un Krista Krūmiņa.

Sacensības biatlonā notika Priekuļos. Sprintā sievietēm medaļas sadalīja tikai trīs dalībnieces. Uzvarēja Inga Paškovska (Vecpiebalgas novads), bet trešajā vietā Annija Sabule (Cēsu novads). Vīriem konkurence lielāka – 24 dalībnieki. Trešajā vietā Jānis Bērziņš (Cēsu novads).

Otrajā dienā biatlonisti sacentās masu startā. Dāmu konkurencē gan šo disciplīnu nevar saukt par masu startu, jo distancē devās tikai A. Sabule, kurai arī zelta medaļa. Vīriem – 19 dalībnieki, otrais J. Bērziņš, olimpiskajā sešniekā arī Mareks Birkentāls, kurš pārstāvēja Cēsu novadu un ieņēma sesto vietu.

Kalnu slēpošanā slalomā dāmām 6.vietā Beāte Bērziņa (Cēsu novads).

Snovborda sloupstailā 4.vietā Kristaps Bielis (Cēsu novads).

Neoficiālajā komandu vērtējumā Cēsu novads ar divām zelta, divām sudraba un divām bronzas medaļām ieņem piekto vietu 20 komandu vērtējumā, kas tikušas pie godalgām. Vecpiebalgas novads ar vienu zelta un vienu bronzas medaļu – 12.vietā.

Lai arī sacensībām skaļš nosaukums – Latvijas Olimpiāde – dalībnieku skaits tomēr liek aizdomāties par ziemas sporta nākotni. Īpaši par nelielo pārstāvniecību biatlonā. Un nevar aizbildināties, ka tieši šajā laikā notiek pasaules čempionāts, jo tur startē vien daži biatlonisti. Vai var runāt par sacensību prestižu, ja distancē dodas viena dalībniece. Arī vīru konkurencē – 19 dalībnieki – nav pārāk daudz, bet rīkotājiem sacensību norise jānodrošina, tiesnešiem jābūt, visam jābūt uz to labāko, jo nosaukums Latvijas Ziemas olimpiāde tomēr uzliek pienākumus.

Jānis Gabrāns