Ziņas

Sports

Aizvadīta ceturtā kārta

Vecpiebalgā un Cēsīs aizvadītas ceturtās kārtas sacensības šautriņu mešanas turnīros.

Vecpiebalgā pie mērķiem stājās septiņas dāmas un 21 kungs no tuvākiem un tālākiem novadiem.

Dāmas vispirms aizvadīja cīņas divās apakšgrupās, lai noskaidrotu vietu kārtību tālākai izspēlei pēc divmīnuss sistēmas. Rezultātā nevienu zaudējumu nepiedzīvoja smilteniete Zeltīte Strade, izcīnot ceturto uzvaru četrās kārtās. Nākamajās vietās mājnieces Avelīna Lāce un Kristīne Kuzmane. Labāko sešniekā arī Zanda Jurkāne, Jolanta Nīgale un Zane Zvejniece.

Pēc četrām kārtām vadībā ir Z. Strade .

Kungi vispirms aizvadīja spēles piecās apakšgrupās, no kurām izslēgšanas spēlēs iekļuva trīs labākie un ceturto vietu labākā rezultāta īpašnieks. Diviem dalībniekiem nācās izspēlēt papildspēli, kuras uzvarētājs Māris Spriņģis iekļuva izslēgšanas spēlēs.

Izslēgšanas spēlēs, lai arī pirmajā spēlē zaudējot, turpinot tālāk iet bez zaudējumiem, līdz uzvarētāja titulam aizkļuva Ojārs Limbaks, kurš pēc atgriešanās pie mērķiem svinēja savu pirmo uzvaru turnīrā. Ja dāmām uzvarētāja ir nemainīga, kungu turnīrā katrā kārtā tiek kronēts jauns uzvarētājs. Vīriem otrajā vietā Matīss Bauers, trešajā – Aldis Strads, labāko sešniekā arī Guntis Kalītis, Antons Kuzmans un turnīra līderis Jānis Muižnieks.

Uz Cēsu čempionāta ceturto posmu kopumā ieradās 27 dartisti, tajā skaitā vairāki debitanti. Atgādināšu, ka Cēsu turnīrā gan vīri, gan dāmas spēlē vienā grupā. Vispirms notika cīņas apakšgrupās, lai noskaidrotu tos, kuri turpinās cīņas izslēgšanas grupās, un tad jau mačošanās par iespējami labāku vietu.

Pusfinālos šoreiz spraigas cīņas nebija, jo Ilvars Draulis pārspēja Avelīnu Lāci ar 3:0, bet Jānis Muižnieks ar tādu pašu rezultātu negaidīti pieveica vienu no Latvijas vadošajiem reitinga spēlētājiem Nauri Gleglu. Spēlē par 3. vietu N. Gleglu sīvā cīņā

ar 3:2 pārspēja Avelīnu, bet finālā I. Draulis ar 4:2 pieveica J. Muižnieku.

Labāko sešniekā iekļuva arī vecpiebaldzēni Oskars Kuzmans un Ivo Liedskalniņš.

Interesanti, ka šajā sezonā līdz šim katrā kārtā par uzvarētāju kļuvis cits spēlētājs, kas liecina par līdzīgo spēku samēru. Tas atspoguļojas arī kopvērtējuma tabulā. Pēc šīs kārtas notikusi līde-ru maiņa, un tagad vadībā ar 105 punktiem izvirzījies J.Muižnieks. Par trim punktiem mazāk ir trim dartistiem – Imantam Nikolajevam, O. Kuzmanam un A. Lācei. Divu pēdējo sezonu čempions Jānis Ieviņš šobrīd ar 94 punktiem atrodas piektajā vietā, bet sestajā vietā ar 73 punktiem – G. Kalītis.

Jānis Gabrāns