Ziņas

Sabiedrība

Aiztur trīs maluzvejniekus

Veiksmīgs ķēriens lašveidīgo zivju nārsta sargiem gadījās naktī uz trešdienu. Valsts vides dienesta vecākais inspektors Uldis Lencbergs stāsta, ka divi nelikumīga loma kārotāji, kas gribējuši izmantot žebērkli, aizturēti Amatas novadā pie Kumadas upes, bet vēl viens ar žebērkli – pie Ieriķu upītes. Pēdējais pēc loma gājis kopā ar diviem kompanjoniem, kuriem izdevies aizmukt no sargu rokām. Šis reids notika sadarbībā ar Zemessardzes 27.kājnieku bataljona zemessargiem.

“Reidā aizturētajiem izņemti divi žebērkļi. Var teikt, ka šis ir veiksmīgs ķēriens un varēja būt vēl lielāks aizturēto skaits. Uz Ieriķu upi gāja trīs maliķi, sekojām ilgi, beigās, lai neizbiedētu, izšķīrāmies, bet rezultātā divi aizmuka,” stāsta U.Lencbergs.

Pie loma nevienam no aizturētajiem gan nebija izdevies tikt, lai gan pie Kumadas upes notvertie mēģinājuši durt zivi, bet neveiksmīgi. Tas viņus paglāba no krietni lielākām sankcijām. Tagad uzsākta administratīvā lietvedība, un administratīvais sods par šādu pārkāpumu ir, sākot no 280 eiro. Atgādināsim, ka par katru noķertu lasi vai taimiņu jāmaksā 715 eiro, kas ir zivju resursiem nodarītais zaudējums.

U. Lencbergs norāda, ka viens no aizturētajiem ir Ieriķos pazīstams malu zvejnieks, kurš pēdējos desmit gados par līdzīgu pārkāpumu aizturēts vismaz četras reizes.

Kopumā šoruden aizturēti četri malu zvejnieki, jau rakstījām, ka oktobra otrajā pusē Līgatnes novadā pie Tītmaņu upītes ietekas Gaujā aizturēts vīrietis, kurš nodarbojās ar nelikumīgu tīklu likšanu.

Vides inspektors gan norāda, ka ilgu laiku pie upēm bijis klusums, jo nebija zivju: “Bija ilgs sausais periods, ūdens līmenis zems, zivis nenāca. Tagad pēc lietiem sākusies lašveidīgo zivju aktivitāte.”

Tas nozīmē, ka pieaugs arī nelikumīgo lomu kārotāju aktivitāte, bet nārsta sargi ir gatavi viņu darbībām. Jau rakstīts, ka reidos piedalās ne tikai Valsts vides dienesta inspektori, bet arī 27. kājnieku bataljona zemessargi, “Gaujas ilgtspējīgas aizsardzības biedrība”, biedrība “Mēs zivīm” un Makšķernieku asociācijas operatīvā grupa. Palīgā nāk arī tehnoloģijas, un dažās nārsta vietās tiek uzstādītas novērošanas kameras, fiksējot visu, kas pie upes notiek.