Ziņas

Kriminālziņas

Aiztur Latvijas pilsoni, kurš pa Daugavu no Baltkrievijas pārvietojis kontrabandas cigaretes

Naktī un otrdienu robežsargi aizturējuši 1965.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš organizētā personu grupā pāri Baltkrievijas-Latvijas robežai pa Daugavu nelikumīgi pārvietojis kontrabandas cigaretes.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes (VRS) Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore Kristīne Pētersone, Krāslavas novada Piedrujas pagastā, aptuveni 100 metrus no Baltkrievijas valsts robežas, pie viensētas “Jaunvālodzes”, naktī uz šodienu VRS Daugavpils pārvaldes un Galvenās pārvaldes kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas sadarbībā ar Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu nodaļas robežsargiem, kā arī Baltkrievijas robežsardzes amatpersonām pēc vairākiem šāvieniem apturēja automašīnu un aizturēja Latvijas pilsoni, kurš mēģināja bēgt no notikuma vietas, izraisot reālus draudus robežsargu dzīvībai.

Notikuma vietā pārsteigtais Latvijas pilsonis, izmantojot automašīnu “Audi 100”, mēģināja bēgt, mērķtiecīgi vadot transportlīdzekli robežsargu virzienā. Sākumā robežsargi izdarīja trīs brīdinājuma šāvienus, bet tie nedeva gaidīto rezultātu, tāpēc īsi pēc tam tika raidīti arī trīs mērķtiecīgi šāvieni, lai apturētu automašīnu un novērstu draudus robežsargu dzīvībai un veselībai. Rezultātā automašīnas vadītājs apturēja transportlīdzekli.

Viens organizētās grupas dalībnieks mēģināja aizbēgt uz Baltkrieviju, kur viņu un vēl vienu grupas dalībnieku aizturēja Baltkrievijas kolēģi, pastāstīja Pētersone.

Notikuma vietā izņemti 110 000 cigarešu “Prmjer” un 20 000 cigarešu “Magnat” ar Baltkrievijas akcīzes markām, savukārt par kontrabandu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 4.daļas, kurā paredzētā sankcija ir brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Uz aizdomu pamata par līdzdalību kontrabandas cigarešu pārvietošanā pāri valsts robežai, kā arī neizpaužamu ziņu izpaušanu aizturēta arī viena VRS amatpersona.

Pēdējo dienu laikā šis ir jau otrais gadījums, kad tiek atklāta vērienīga kontrabanda un robežsargiem, lai aizturētu pārkāpējus, nākas lietot šaujamieročus, uzsvēra Pētersone.

Kā ziņots, svētdien Alūksnes novada Pededzes pagastā, 65 metrus no Krievijas robežas, izdarot brīdinājuma šāvienus, tika aizturēts Krievijas pilsonis, kurš personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās pāri valsts robežai uz Latviju ar speciāli izveidotām ietaisēm nelikumīgi pārvietoja 60 kastes ar kopumā 600 000 kontrabandas cigarešu. Vīrietis cigarešu transportēšanai pāri valsts robežgrāvim bija izmantojis speciāli šim nolūkam izveidotu mehānismu ar trosi, vinču un trīšiem.

LETA