Ziņas

Sports

Aizskrējis sportisks gads

Olimpiskais 2016.gads gads nu ir pagātne, tā izskaņā notikuši dažādi pasākumi, kuros godināti labākie sportisti, atzīmēti lielākie sporta notikumi. Tradicionāli arī “Druvā” gadā sākumā nedaudz atskatāmies uz aizvadīto sportisko gadu. Vēsturiskajā Cēsu rajonā sportisko aktivitāšu ir arvien vairāk, un arī Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers norādījis, ka Cēsis pēdējā laikā kļuvušas ne tikai par kultūras, kultūrvēstures, bet arī sporta pilsētu.

Svarīgākais aizvadītajā gadā

Sporta notikums

Nozīmīgu notikumu bijis daudz, bet kā lielākais jāatzīmē Latvijas IV olimpiāde, kuras rīkotājs bija Valmieras pilsēta, bet galvenais sadarbības partneris – Cēsu novads. Te sportisti sacentās cīņā, džudo, loka šaušanā, paukošanā, MTB riteņbraukšanā, taekvondo, tenisā, kā arī neolimpiskajā sporta veidā – florbolā.

Olimpiādē piedalījās visu astoņu vēsturiskā Cēsu rajona novadu sportisti, medaļas izcīnīja divu novadu sportisti. Cēsu novada kontā divas zelta, divas sudraba un divas bronzas godalgas. Zelta medaļu izcīnīja Māris Urtāns lodes grūšanā un Jana Jaudzema/ Anete Krastiņa pludmales volejbolā. Sudraba medaļu – bokseris Sandis Lapacinskis un sieviešu florbola komanda, bet bronzu – Ivars Prokofjevs MTB riteņbraukšanā un Lelde Neimande 10 000 metru skrējienā.

Pārgaujas novadam sudraba medaļu izcīnīja orientieriste Sandra Grosberga sprinta distancē, bet bronzas godalgu – loka šāvēja Marina Rjabkova šaušanā ar olimpisko loku.

Jāpiebilst, ka šajā vasarā Cēsu novads būs galvenais rīkotājs Latvijas Jaunatnes olimpiādei.

Panākums

Lai arī uzvaru bijis daudz, nenoliedzami favorīti ir MTB riteņbraucēji Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms, kuri pārstāv komandu “ZZK” (viņu treneris Vilmārs Tomsons).

Pasaules čempionātā MTB XCO krosā A.Pētersons izcīnīja piekto vietu, bet M.Blūms finišēja 13. vietā. Pasaules kausa izcīņas MTB XCO krosa 4. posmā U23 vecuma grupā Arnis sasniedza visu laiku augstāko panākumu Latvijas MTB riteņbraukšanas vēsturē, finišējot ceturtajā vietā, bet Mārtiņš 110 dalībnieku konkurencē finišēja devītajā vietā. Pēc atgriešanās Latvijā abi uzvarēja visās pašmāju sacensībās, allaž svinot dubultuzvaras. Latvijas čempionātā XCO krosā čempiona tituls Mārtiņam, vicečempiona – Arnim. Uzvaru sērijas arī SEB MTB un “Vivus” MTB maratonos, kur plūkti lauri arī kopvērtējumā. “Vivus” MTB maratonā labākais bija Arnis, SEB MTB – Mārtiņš. Komandu vērtējumā “ZZK” uzvarēja abos maratonos.

Kopā sanākšana

Priekuļu tehnikuma stadionā notika unikāla futbola spēle, kurā laukumā varēja redzēt kādreizējā futbola kluba “Lode” 1999.gada sastāvu, kas togad spēlēja Latvijas čempionāta 1.līgā, kas ir augstākais sasniegums Cēsu rajona futbola vēsturē pēckara gados. Pēc 17 gadiem spēlētāji atkal sanāca kopā, lai uzspēlētu pret šī gada Latvijas čempionāta 2.līgas komandu FK “Priekuļi”. Idejas autors bija FK “Priekuļi” prezidents Andrejs Ivanovs, kurš spēlējis 1999.gada “Lodes” sastāvā. Spēlē gan uzvarēja jaunība, taču A. Ivanovs atzina, ka šī nebija pēdējā komandas kopā nākšana.

Pārsteigums

Par to parūpējās mūsu biatloniste Baiba Bendika, kura Pasaules kausa (PK) posmā Kanādā izcīnīja 5.vietu sprintā, kas ir augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē. Pirms iepriekšējās sezonas Baiba Pasaules kausa etapos ne reizi nebija iekļuvusi pirmajā sešdesmitniekā, bet pērn vairākkārt laboja karjeras rekordu, augstāko kāpumu sasniedzot Kanādā. 2015./ 2016.gada sezonā B. Bendika nopelnīja arī savus pirmos ieskaites punktus Pasaules kausā, sezonu noslēdzot augstajā 49.vietā.

Pāreja

Pēc nospēlētajām 15 sezonām komandas “Lekrings” sastāvā florbolists Ingus Laiviņš izteica vēlmi lauzt līgumu ar Cēsu komandu, lai pievienotos SK “Pārgauja” kolektīvam un pildītu tajā trenera un spēlētāja lomu. Vairākus mēnešus abas puses nevarēja vienoties par pārejas noteikumiem, un, sezonai sākoties I. Laiviņš nevarēja doties laukumā, līdz florbola klubs “Lekrings” pieņēma lēmumu izbeigt pārrunu procesu, parakstot pāreju ar SK “Pārgauja” par Ingus Laiviņa pievienošanos klubam bez samaksas veikšanas.

Zudības

Īsi pirms jaunās basketbola sezonas sākuma SK “Cēsis” sieviešu basketbola komanda atsauca savu dalību Latvijas sieviešu basketbola līgas 2016./2017. gada sezonas sacensībās. SK “Cēsis” LSBL čempionātā startēja kopš 2006. gada, trīs reizes (2009., 2012., 2013. gadā) kļūstot par Latvijas čempionēm.
Taču katras beigas ir arī kā jauna sākums. Šajā sezonā sevi pieteica futbola komanda “SK Cēsis”, kas Latvijas čempionāta 2.līgā izcīnīja sudraba medaļas.

Ieskaņa

Par Cēsu vārda starptautisku skanējumu parūpējās orientieristi. Septembra nogalē Cēsīs un apkaimē notika nacionālo orientēšanās izlašu sacensības “Euromeeting”, kas bija kā ieskaņas pasākums Pasaules kausa izcīņas posmam, kas Cēsu pusē notiks šī gada augustā. Daudzu valstu orientieristi Ozolkalna un Žagarkalna apkaimē sacentīsies vidējā distancē un stafetēs, bet trešajā dienā Cēsu vecpilsētā risināsies sprints.

Inovācija

Skriešanas sacensības vairs nav ierobežotas gadalaikos, jo pērn startēja pirmais ziemas skrējiens “Noskrien ziemu”, kas trijos posmos notika Priekuļu slēpošanas un biatlona trases apkaimē. Kopumā šim izaicinājumam atsaucās vairāk nekā 200 skrējēju no dažādām Latvijas pilsētām. Šogad skrējiens notiek jau četros posmos un jau izgājis ārpus Priekuļu trases. Pirmais posms notiks Siguldā, tagad divi – Priekuļos, bet noslēguma posms – Garkalnē.