Ziņas

Sabiedrība

Aizsardzības nozares vadība apmeklēs zemessargu pamatapmācības nometni

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku vadība šodien apmeklēs 3.Zemessardzes novada pamatapmācības nometni, kas no 25.jūlija līdz 17.augustam notiek Ādažos, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Amatpersonas tiksies ar nometnes organizatoriem un zemessargiem, iepazīsies ar pamatapmācības norisi un novērtēs sasniegto.

Vairāk nekā 70 zemessargu no visiem trim Zemessardzes novadiem nometnes laikā apgūst lauka kaujas iemaņas, topogrāfiju un orientēšanos, likumus un reglamentus, ieroču un ierindas mācības, sakaru tehniku, kaujas šaušanu un pirmo medicīnisko palīdzību.

Pamatapmācības lauka nometņu organizēšana zemessargiem ir jauna pieeja zemessargu apmācībā, lietojot nometņu modeli, kurā nesen dienestā pieņemtie zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst īsākā un nepārtrauktā laika posmā. Pirmā zemessargu pamatapmācības nometne tika organizēta 2015.gada vasarā Pļaviņu novadā.

Šogad pamatapmācības nometne jau aizvadīta 2.Zemessardzes novadā 34.Artilērijas bataljona apmācību teritorijā “Meža Mackeviči”.