Ziņas

Sports

Aizraujoši notikumi florbola laukumos

Florbolistiem Latvijā gadu mijas pauzes nebija, jau pirmās nedēļas nogalē sacensības notika visās līgās. Latvijas virslīgā vislielākā interese bija par vietējo derbiju starp Cēsu “Lekrings” un Stalbes “Pārgauja”. Pirmajā aplī pārāki bija Stalbes florbolisti, savā laukumā uzvarot pēcspēles metienos 6:5, tāpēc šoreiz cēsnieki savās mājās alka revanša.

Spēle ritēja ļoti līdzvērtīgi, pat piesardzīgi, komandas daudz uzmanības veltīja aizsardzībai. Tā­pēc pirmais periods pagāja bez vārtu guvumiem, otrajā rezultātu atklāja “Pārgaujas” uzbrucējs Gvido Lauga, bet tad trīs minūšu laikā divus vārtus guva mājinieki Pēteris Trekše, Kevins Šmits, izvirzot savu komandu vadībā 2:1. Tiesa, viesi itin drīz panāca izlīdzinājumu, precīzs bija Olafs Zvīnis. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Edgars Puriņš izvirzīja vadībā “Pār­gau­jas” komandu, tomēr spēles likteni izšķīra “Lekrings” spēlētājs Ro­berts Zande. Trīs minūtes pirms spēles beigām viņš panāca 3:3, bet, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas deviņas sekundes, guva arī uzvaras vārtus 4:3.

Šis panākums ļāva Cēsu komandai atgriezties izslēgšanas spēļu zonā, pakāpjoties uz septīto vietu. Taču punktu skaits komandām ir tik blīvs, ka katra uzvara vai zaudējums var ieviest izmaiņas turnīra tabulā. Vadībā ar 27 punktiem ir “Rubene” un “Bet­sa­fe Oxdog Ulbroka”, seko “Lielvārde/ Fat­Pipe” ar 25, “Kurši/ Ekovalis” – 24, “Talsi NSS/ Kraizers” – 23, “Pār­gauja” – 22, “Lekrings” – 19, “Ķekava” – 18, “FBK Valmiera” – 18, “Bauska” – 13, un tikai “Ogres vilki” pagaidām pie punktiem nav tikuši.
Izmaiņas turnīra tabulā var notikt jau nedēļas nogalē, kad “Pārgauja” tiksies ar Ķekavas komandu, bet cēsnieki izbraukumā viesosies Bauskā.

Par vēl citiem rezultātiem citās līgās. Sieviešu virslīgā smagu zaudējumu piedzīvoja “Lek ­rin­gs”, ar 2:12 zaudējot “NND Rīga” komandai. Cēsu komandas labā vārtus guva Elena Kla­vi­niu­sa un Kate Meldere.

Vīriešiem 1.līgā Cēsu “Lek­rings­-1” ar 6:9 zaudēja komandai “Ru­bene-1”. Divus vārtus cēsnieku labā guva Gints Bērtulis, pa vienam – Emīls Grīnbergs, Kriš­jānis Tiltiņš, Reinis Juršēvics, bet vienreiz rubenieši ieraidīja bumbiņu savos vārtos.

Ar uzvaru kalendāro gadu atsāka 2.līgas komanda “Līgatne”, kas savā laukumā ar 5:4 pārspēja komandu “Liepupe”. Divus vārtus guva Angus Mārtiņjēkabs, pa vienam – Uģis Feldmanis, Rū­dolfs Vītols, Kristers Ģērmanis.

Kārtējā sabraukuma spēles aizvadīja arī “Lekrings” komanda veterāniem 35+ čempionātā, izcīnot divas uzvaras. Ar 5:4 pārspēta Madonas novada komanda un ar 7:1 “Liepupe”. Pa trim vārtiem guva Nomunds Buks, Ainārs Anis un Mārtiņš Jarohovičs, pa vienam – Jānis Apeinis, Artis Malkavs un Kaspars Zauls.