Ziņas

Sports

Aizraujoša florbola sezona

Latvijas virslīgas florbola čempionātā gandrīz katras spēles rezultāts ienes kādas izmaiņas turnīra tabulā. Tas apliecina pirms sezonas izteiktās prognozes, ka šis būs ļoti aizraujošs gads. Arī spēļu rezultātu starpība parasti minimāla, izņēmums ir vien spēles pret divām turnīra tabulas lejasgala komandām – “Bauska” un “Ogres vilki”, kas joprojām nav tikuši pie punktiem.

Nedēļas nogalē Cēsu “Lekrings” devās izbraukumā uz Kurzemi, kur aizvadīja divas spēles pret Liepājas un Talsu komandām, mājās pārvedot piecus punktus no sešiem. Taču viegli tie nenāca.

Liepājā pret “Kurši/ Ekovalis” pamatlaiks un pagarinājums noslēdzās 3:3 (divus vārtus guva Krišs Treimanis, vienus – Roberts Zande), rezultāts izšķīrās pēcspēles metienu sērijā. Savas iespējas realizēja cēsnieki Rūdis Jermacāns un Jorens Malkavs, bet liepājniekiem tā arī ne reizi neizdevās pārspēt “Lekrings” vārtsargu Markusu Plūdumu. Rezultātā Cēsu komandas uzvara 4:3.

“Lekrings” treneris Andris Malkavs pēcspēles intervijā atzina, ka spēle nav bijusi pārāk kvalitatīva, bet gana interesanta un enerģiska: “Pirmo trešdaļu kontrolēja Liepājas komanda, jo garais ceļš mūs tomēr ietekmēja. Otrajā periodā spēlē iegājām ar lielu jaudu, un spēle bija jānokārto savā labā, bet pretinieku vārt­sargs to neļāva. Jāuzteic arī “Kuršu” aizsardzība, jo netikām pie atlēkušajām bumbām. Nelielais rezultāts rāda, ka abas komandas labi spēlēja aizsardzībā, bet švaki – uzbrukumā.”

Svētdien spēle Talsos pret “Talsu NSS/ Krauzers” arī nebija ļoti rezultatīva un ritēja punkts punktā. Pirmie rezultātu atklāja mājinieki, tad Kārlis Bulmeisters panāca 1:1, bet pirmā perioda pašā izskaņā Talsu komanda atkal izvirzījās vadībā 2:1. Otrajā periodā vārti netika gūti, viss atrisinājās pēdējās 20 minūtēs. Cēsnieki vispirms izlīdzināja rezultātu, precīzs bija Andris Rajeckis, bet Artūrs Ozols jau panāca vadību 3:2. Mājinieki gan panāca izlīdzinājumu, bet tūlīt pēc tam soda metienu aukstasinīgi realizēja Jorens Malkavs, atkal izvirzot vadībā Cēsu komandu. Mājinieki mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet šoreiz tas nāca par labu “Lekringam”, jo Kevins Šmits 32 sekundes pirms pamatlaika beigām guva piektos vārtus, un spēle noslēdzās 5:3 cēsnieku labā.

SK “Pārgauja” izbraukumā tikās ar “Latvijas Hipotēka/ Oxdog Ulbroka”, un arī šī spēle ritēja punkts punktā, lai gan Stalbes komandai visu laiku nācās būt iedzinējos. Trīs reizes viņi spēja panākt izlīdzinājumu 2:2; 4:4 un 5:5, taču no 5:7 izglābties nevarēja, tik vien kā samazināt rezultāta starpību līdz minimumam 6:7, un spēle tā arī noslēdzās. Pa diviem vārtiem guva Lauris Ābols, Edgars Puriņš un Gvido Lauga.

Šī uzvara “Latvijas Hipotēka/ Oxdog Ulbroka” komandai ļāva izvirzīties turnīra tabulas vadībā ar 19 punktiem. Otrajā vietā ar 17 punktiem ir “Lekrings”, bet trešajā ar 16 punktiem – FBK “Valmiera”. Seko SK“Pārgauja” – 15 punkti, “Lielvārde/ FatPipe” – 14, “Talsu NSS/ Krauzers” – 14, “Kurši/ Ekovalis” – 13, “Rubene” – 12, “Irlava/ Avant” – 10, “Ķekava” – 8, un tikai Ogres un Bauskas florbolisti pagaidām bešā.