Ziņas

Sabiedrība

Aizliegta atrašanās uz Lubāna ezera ledus un makšķerēšana

No šodienas līdz 20.jūnijam atrašanās uz Lubāna ezera ledus un makšķerēšana būs aizliegta sakarā ar nārsta laiku un lieguma stāšanos spēkā, aģentūra LETA uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Minēto noteikumu izpildei sekos pārvaldes vides inspektori. Personām, kas tos pārkāps, draud naudas sods no 30 līdz 1200 eiro – privātpersonām un no 280 līdz 2000 eiro – juridiskajām personām.

Jau informēts, ka šogad Lubāna ezera ledū ielūzušas vismaz 13 vieglās automašīnas, cilvēki negadījumos nav cietuši. Salīdzinājumam – pērn sezonas laikā Lubāna ledū bija ielūzusi tikai viena automašīna.

Ielūzušās automašīnas pieder galvenokārt makšķerniekiem, kas tajās mēģinājuši nokļūt līdz labākajām zvejas vietām.

Tā kā Lubāns atrodas dabas aizsargājamajā teritorijā, visi ledū ielūzušie transportlīdzekļi, lai nepieļautu naftas produktu noplūdi, kas var kaitēt dabas liegumā mītošajiem putniem un zivīm, ir izvilkti.

Lubāna ezers ir Latvijas lielākais ezers. Tas aizņem 8240 hektārus (ha) lielu platību pie normāla ūdens līmeņa un 9553 ha platību pie maksimāla ūdens līmeņa. Tā krasti ir pārveidoti, tos ieskauj dambju un kanālu sistēma. Ūdens līmenis tiek regulēts, izmantojot Aiviekstes slūžas un ezera Izvadkanāla slūžas. Lubāns ir lielākais iedambēteis ezers Eiropā. Īpaši skaisti pie ezera ir pavasarī, kad pirms aizlidošanas uz ligzdošanas vietām ziemeļos, Lubāna ezerā un zivju dīķos pulcējas vairāki tūkstoši ziemeļu gulbju, baltpieres zosu un mazo gauru.

LETA