Ziņas

Kriminālziņas

Aizdomās par personas nolaupīšanu aiztur piecus vīriešus

Sestdien, 17.augustā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas amatpersonas aizdomās par kādas personas nolaupīšanu Limbažu novadā aizturējusi piecas personas. Aizturētajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, un izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

17.augustā Vidzemes reģiona pārvalde saņēma informāciju par to, ka Limbažu novadā, kādā lauku mājā, naktī ieradās tobrīd nenoskaidrotas personas, pielietojot vardarbību, aizveda nezināmā virzienā mājas iedzīvotāju.

Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu laikā, policisti, noskaidroja iesaistītās personas, kā rezultātā Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljonu aizturēja piecas personas, kurām ir iespējama saistība ar noziedzīgo nodarījumu.

Izmeklēšanas laikā Valsts policijas amatpersonas noskaidroja, ka nolaupīšana saistīta ar vīriešu savstarpēju sadzīves rakstura konfliktu.

Policijas amatpersonas veica vairākas kratīšanas neatliekamības kārtībā. Saistībā ar notikušo pret personām ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 153. panta 1.daļas. Par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli (personas nolaupīšana),soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Aizturētajām personām tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.