Ziņas

Kriminālziņas

Aizdomās par norēķināšanos ar viltotu naudu aizturēts 21 gadu vecs vīrietis

Aizvadītās nedēļas nogalē Madonas policija sadarbībā ar Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa policistiem aizdomās par viltotas naudas glabāšanu, pārvietošanu un izplatīšanu aizturēja kādu 21 gadu vecu vīrieti, kurš vairākās tirdzniecības vietās veicis nelielus pirkumus ar viltotām 50 eiro banknotēm, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

Šādā veidā norēķinoties, vīrietis atlikumu veidā no tirdzniecības vietām saņēmis vairākus simtus eiro īstas naudas.

Kā skaidro S.Virse, 16.martā policijā tika saņemta informācija no tirdzniecības vietām Varakļānos par konstatētām, iespējams, viltotām 50 eiro banknotēm ar kurām par dažādām precēm norēķinājies kāds jauns vīrietis. Dažu stundu laikā tika saņemta informācija no 4 dažādām tirdzniecības vietām.

Uzsākot personas meklēšanas pasākumus, policisti ātri vien nāca uz viņa pēdām, jo, sazinoties ar kolēģiem no Latgales reģiona pārvaldes, tika noskaidrots, ka arī viņu apkalpojamā teritorijā pēdējo nedēļu laikā notikuši identiski gadījumi. 1994.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts Rēzeknē. Sankcionētas kratīšanas laikā viņa dzīvesvietā Rēzeknē policisti atrada un atsavināja daļu iegādāto preču, 5 viltotas 50 eiro banknotes, kā arī nedaudz vairāk kā 800 eiro īstas naudas, kas pēc iepirkšanās no tirdzniecības vietām saņemta atlikumos.

Šobrīd izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka dažu nedēļu laikā aizturētais pabijis vairāk nekā 10 tirdzniecības vietās Vidzemē un Latgalē, kur norēķinājies ar viltotām 50 eiro banknotēm. No tirdzniecības vietām un vīrieša dzīvesvietas izņemtās banknotes ir salīdzinoši labas kvalitātes, šobrīd tās nosūtītas ekspertīžu veikšanai.
Policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193.panta 1.daļas „Par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju pārsūtīšanu, iegādāšanos vai glabāšanu nolūkā to izplatīt vai par to izgatavošanu, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu“, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas

Vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums un policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu, lai noskaidrotu banknošu izcelsmi un aizdomās turamās personas iespējamo saistību ar cietiem noziedzīgiem nodarījumiem.