Ziņas

Sabiedrība

Aiviekstē ūdens līmenis pārsniedzis iepriekšējo nedēļu atzīmi

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis šobrīd pakāpies par dažiem centimetriem augstāk nekā pēc augusta lietavām, un tas pamazām turpina celties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija. Arī Aiviekstes lejtecē pie hidroelektrostacijas ūdens ir gada augstākajā līmenī, bet pēdējā diennaktī tas vairs nav paaugstinājies. Ūdens saglabājas vienu divus metrus zem pēdējo gadu lielāko pavasara palu maksimālās atzīmes.

Aiviekste iztek no Lubāna ezera, kurā ir ļoti augsts ūdens līmenis un notikuši Ziemeļu dambja stiprināšanas darbi.

Lielākajā daļā upju Latvijas austrumu pusē ūdens līmenis šobrīd ir zemāks nekā augusta beigās. Vietām Vidzemē ūdens līmenis ir augstāks – tostarp Amatā, Ogrē, Lielajā un Mazajā Juglā. Sagaidāms, ka tuvākajās dienās arī Gaujā pie Valmieras un Siguldas ūdens līmenis pakāpsies augstāk nekā iepriekšējās nedēļās.

Rēzeknes upē pie Griškāniem, kā arī Dubnas pietekā Ošā ūdens līmenis pamazām krītas. Dubnā saglabājas augsts ūdens līmenis. Savukārt Daugavā ūdens līmenis nav augsts.

Laika prognozes joprojām vēsta par gaidāmu situācijas pasliktināšanos – tuvākajās diennaktīs atkal stipri līs, jo pirmdien Latviju no dienvidiem šķērsos aktīvs ciklons.