Ziņas

Sabiedrība

Aiviekstē saglabājas augstākais ūdens līmenis kopš 2013.gada paliem

Arī šonedēļ Lubāna ezerā un no tā iztekošajā Aiviekstē, kā arī Gaujā pie Valmieras saglabājas augstākais ūdens līmenis kopš 2013.gada pavasara paliem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītu dati.

Satelītuzņēmumos redzams, ka applūdušas teritorijas Lubāna krastos, kā arī Aiviekstes augštecē un tās labā krasta pietekas Ičas lejtecē. Tomēr applūdušās platības ir krietni mazākas nekā pēdējos lielajos palos – 2013.gada aprīlī un maijā.

Ūdens līmenis Aiviekstē pie Lubānas pilsētas pirmdien ir 63 centimetrus zem 2013.gada palu maksimuma, un tas vairs nepaaugstinās.

Arī Gaujā pie Valmieras ūdens ir augstākajā līmenī kopš 2013.gada pavasara paliem. Pirmdienas rītā ūdens līmenis pie Valmieras sasniedzis 252 centimetru atzīmi virs stacijas nulles punkta; 2013.gada aprīlī tas pakāpās vēl par 244 centimetriem augstāk. Pie Siguldas nedaudz lielāks ūdens līmenis nekā patlaban bija šā gada janvāra vidū saistībā ar ledus iešanu.

Rekordaugsts ūdens līmenis joprojām ir Dubnas upē, tai iztekot no Luknas ezera Višķu pagastā, Daugavpils novadā. Šajā vietā ūdens līmenis pirmdien saglabājas septiņus centimetrus virs 2013.gada lielo palu maksimuma. Savukārt Dubnas lejtecē ūdens līmenis pēdējās dienās atkāpies par pusmetru.

Gandrīz visās upēs turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās. Ūdens līmenis vēl nedaudz kāpj Gaujas vidustecē un lejtecē, tā pazemināšanās vēl nav sākusies Misā, Sedā, Salacā pie Mazsalacas, Dubnā pie Višķiem un Aiviekstes augštecē.

Ūdens temperatūra upēs, ezeros un jūrā +11..+15 grādu.