Ziņas

Sabiedrība

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis cēlies par 2,45 metriem

Aiviekstē pie Lubānas pēdējā diennaktī vēl turpinājusies lēna ūdens līmeņa paaugstināšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Ūdens līmenis šajā novērojumu stacijā kāpis no 1,78 metriem 20.augustā līdz 4,23 metriem 31.augustā – kopumā par 2,45 metriem. Applūdušas palienes.

Ūdens līmenis Aiviekstē pakāpies augstāk nekā šā gada pavasarī, bet, salīdzinot ar 2013.gada lielajiem paliem, ūdens līmenis pie Lubānas patlaban ir 1,44 metrus zemāks.

Upes lejtecē pie Aiviekstes HES ūdens līmenis maksimumu sasniedza 27.augustā, pēdējās diennaktīs tas nav būtiski mainījies.

Aiviekste iztek no Lubāna ezera, kas pēdējā nedēļā uzņēmis lielu daļu no Latgales plūdu ūdeņiem, un pie Pļaviņām Aiviekste ietek Daugavā.

Tuvākajās diennaktīs Aiviekstē gaidāma ūdens līmeņa lēna pazemināšanās.

Teju visās upēs Latvijas austrumu daļā ūdens līmenis turpina kristies, bet Dubnā pie Višķiem, Daugavpils novadā, tas saglabājas nemainīgi augsts.

Septembra sākumā Latvijā gaidāms lietus, vietām – ar lielāko varbūtību Rietumlatvijā – līs stipri, prognozē “Global Forecast System”.