Ziņas

Sabiedrība

Aitu audzētāju asociācija piedāvājusi aitas Ērgļu novadā liesmu nopostītajai saimniecībai

Ērgļu novadā liesmu nopostītā saimniecība “Lazdas”, kas zināma arī ar nosaukumu “Ērgļa spārni”, no Latvijas Aitu audzētāju asociācijas saņēmusi piedāvājumu, lai ātrāk atjaunotu saimniecības darbu, ievest Vācijas merino šķirnes aitas, aģentūru LETA informēja saimniecības īpašnieks Dmitrijs-Diks Bortnikovs.

“Šobrīd ar daudzu cilvēku atbalstu vācam ārā mirušos dzīvniekus,” atklāja Bortnikovs.

Saimniecība saņēmusi vairākus piedāvājumus, tostarp no Ērgļu pašvaldības, palīdzēt ar saimniecībā nepieciešamo tehniku. Vasarā saimniecībā tiek rīkotas kristīgās nometnes. Šādu nometņu vadītāji visā Latvijā ir izteikuši vēlmi finansiāli atbalstīt nometņu darbību.

“Šobrīd izskatās, ka izdosies visu atjaunot,” piebilda Bortnikovs.

Jau ziņots, ka 21.martā Ērgļu novadā liesmas nopostījušas kūti un sadegušas 562 aitas, zirgs un lauktehnika, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Izsaukums uz ugunsgrēku saņemts ap plkst.9.11, tomēr ugunsgrēks jau bija sācies naktī, bet degšana nav pamanīta. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka kūts jau ir pilnībā nodegusi un atsevišķās vietās tikai turpinās gruzdēšana un degšana.

Liesmas nopostījušas ēku 1200 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā sadegušas 562 aitas, viens zirgs, kvadricikls un traktors. Savukārt no liesmām izdevies izglābties 85 aitām.

Kā iespējamais iemesls ugunsgrēkam varētu būt bojājums elektroinstalācijā. Ja ugunsdzēsēji glābēji tiktu izsaukti ātrāk, tad uguns nodarītie postījumi būtu daudz mazāki un izglābto dzīvnieku skaits lielāks, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.