Ziņas

Izklaide

Ainažos varēs noskatīties dejas izrādi “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”

Šovakar plkst.19 Ainažu brīvdabas estrādē tiks izrādīts iestudējums “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”, aģentūru LETA informēja Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne.

Izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību” ir sadarbības projekts starp flāmu horeogrāfu Kūnu Augustainenu un latviešu jaunās paaudzes dejotājiem Evu Vancāni, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Evitu Biruli, Kristīni Vismani un Katrīnu Albuži. Izrāde tapa pērn Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā Vecmīlgrāvja apkaimē Rīgā un pēc pirmizrādēm pilsētvidē tika rādīta arī uz skatuves šī gada martā Ģertrūdes ielas teātrī.

Iedvesmojoties no apkārtējās vides un Vecmīlgrāvī satiktajiem personāžiem un pārvēršot iespaidus fiziskā teātra valodā, izrādes autori ir radījuši stāstu par cilvēku grupu, kurā vienlīdz stipra ir vientulība, vēlme izrauties un piederēt kopienai.

Horeogrāfu Kūnu Augustainenu, kurš dejotāja pieredzi ir guvis vienā no mākslinieciski ietekmīgākajām dejas kompānijām pasaulē “les ballets C de la B” un pats ir iestudējis izrādes ne tikai Beļģijā, bet arī Austrālijā, Vācijā, Šveicē un Palestīnā, Latvijā pārsteidza sabiedrība, kura ir piedzīvojusi visdažādākās pārmaiņas un spējusi saglabāt dzīvas tradīcijas. Kā stāstīja Stašāne, Kūnu aizrāva iespēja interpretēt latviešu tautas deju no jaunu cilvēku – mūsdienu pilsētnieku – skatpunkta un parādīt to kā vienojošu elementu.

Izrādes notiks arī 11.jūnijā plkst.19 Kuldīgā, Gaismas ielas 11 nama pagalmā, 12.jūnijā plkst.21 Cīravas Alus dārzā, 13.jūnijā plkst.18 Liepājas Karostā, Katedrāles ielas 2 nama pagalmā. “Asprātīga, viegla un baudāma dejas izrāde, kas, manuprāt, būtu jāredz katram. Smaids un laba sajūta izrādes laikā un pēc tās – garantēti,” izrādi “journal.dance.lv” raksturojusi Anna Pierhuroviča.

“Tēmas, kuras risina izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”, ir universālas, saprotamas jebkurā valodā. Izrāde mums atgādina, ka mīlestība un izpratne no apkārtējiem ir vajadzīga ikvienam cilvēkam neatkarīgi no tā, vai viņš mēģina iekļauties vai izrauties no kādas kopienas,” par izrādi “Satori.lv” rakstījusi Madara Bunkše.

Viesizrādes reģionos ar Valsts kultūrkapitāla atbalstu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.

LETA