Ziņas

Izklaide

Aigars Apinis un Rihards Jakovels saņēmuši Valmieras teātra sezonas labākā aktiera balvu

Valmieras teātrī noteikti sezonas labākie aktieri – 2013./2014.gada sezonas labākā aktiera balvu saņēmuši Aigars Apinis un Rihards Jakovels, savukārt labākās aktrises titulu ieguvušas Māra Mennika un Rūta Dišlere, aģentūru LETA informēja Valmieras drāmas teātra Mārketinga nodaļas pārstāve Lija Ozoliņa.

Īpašo Valmieras teātra režisoru balvu par iniciatīvu, spēju iedvesmot un radīt brīnišķīgas lomas saņēma aktieris Jakovels. Kā katru gadu, teātris pasniedza arī Mūža balvu, un pirmoreiz to ieguva nevis kāds no mākslinieciskā personāla, bet darbinieks, kas vairāk nekā trīsdesmit gadus palicis skatītājiem neredzams. Mūža balvu par ieguldījumu teātrī saņēma ilggadējā teātra vecākā apģērbu modelētāja Zenta Tupčijenko. Savukārt par Gada tehnisko darbinieku tika atzīts reklāmas un video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis.

Skatītāju balsojumā šogad liela intriga līdz pat balsojuma beigām saglabājās nominācijā “Gada izrāde”, kurā, tikai par dažām balsīm apsteidzot Indras Rogas izrādi “Doktors Živago”, uzvarēja Reiņa Suhanova poētiskais stāsts par brīvības meklējumiem “Taureņi ir brīvi”. Skatītāju balvu nominācijā “Gada aktrise” saņēma Mennika, savukārt par “Gada aktieri” jau otro gadu pēc kārtas skatītāji atzina Mārtiņu Meieru.

Visi laureāti no skatītāju balvas atbalstītāja “Food Union” saņēma īpaši šim notikumam veidotu apzeltītu porcelāna piena kanniņu, ko pasniedza uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke. Šogad skatītāju balsojumā tika reģistrēts līdz šim lielākais balsotāju skaits – 2114 balsis.

Gada balvu pasniegšanā savus favorītus sumināja arī teātra draugi un atbalstītāji, pasniedzot balvas aktieriem, režisoriem un izrādēm, savukārt “Valmiermuižas alus” un “Food Union” ar dāvanām iepriecināja visus teātra darbiniekus.

LETA