Ziņas

Izklaide

Aicina uz tikšanos ar fotogrāfu Jāni Deinatu

Ceturtdien, 18. februārī, pulksten 12.00 koncertzāles “Cēsis” Izstāžu zālē interesenti aicināti uz sarunu ar vienu no Latvijas spilgtākajiem fotogrāfiem – Jāni Deinatu.

Janis Deinats_Pasaules malaKoncertzāle uzsāk jaunu tradīciju – nedēļā, kad tiek mainītas mākslas ekspozīcijas, tiek organizēta interesentu tikšanās ar izstādes autoru.

Pirmā šāda veida saruna gaidāma ar Latvijas fotogrāfijas lielmeistaru Jāni Deinatu, kura personālizstādē “Pasaules mala” līdz 25. februārim apskatāma koncertzāles telpās. Tajā iekļauti darbi no sērijām “Ainas”, “XI” un “Ainas II/Pasaules mala”, kā arī vairāki jaundarbi.

Darbu sērijā “Ainas II/Pasaules mala”, Jānis Deinats pievēršas redzes un uztveres īpatnībām. Lai veidotos priekšstats par kādas noteiktas vietas un situācijas noskaņu, lietojot multiekspozīcijas paņēmienu, tiek fotografēti vairāki kadri viens uz otra, impulsīvi ļaujoties dievišķās nejaušības likumsakarību dinamikai.

Izstādē iekļautas arī Jāņa Deinata fotogrāfiju sērijas “Ainas” un “XI”, kas uzņemtas 2013. gadā. Sērija ar nosaukumu „Ainas” atveido apdzīvotas vietas, ritmus, līnijas, cilvēku un arhitektūras mijiedarbību. Savukārt darbi no sērijas „XI” atveido rakstus asfaltā, kuri skatītāju rosina saskatīt tēlus un figūras.

Dalība sarunā ar mākslinieku bez maksas.