Ziņas

Sabiedrība

Aicina uz krāsošanas talku

Darbiem gatava. Koprades mājas Cēsīs, Skolas ielā 6, vadītāja Dita Trapenciere, aicinot uz kopīgu krāsošanas talku, norāda, ka ēkas iedzīvināšana ir visiem kopā veicams darbs.Foto: Māris Buholcs

Lai arī līdz Lielajai talkai vēl divi mēneši, iesildīties var sākt jau tagad. Uz kopā strādāšanu aicina koprades māja Cēsīs, Skolas ielā 6. Tās vadītāja Dita Trapenciere, kura šajā amatā sāka strādāt janvārī, jau tolaik norādīja, ka vispirms nākšoties risināt saimnieciskos jautājumus, veicot telpu kosmētiskos remontus, to apmēbelēšanu. Veicamie darbi apzināti, un tagad interesenti tiek aicināti uz Lielo krāsošanas maratonu.

“Esmu šo nosaukusi par koprades māju. Proti, tā ir māja cēsniekiem, kuri kaut ko aktīvi grib darīt sev un Cēsīm. Koprade – tas ir kopā radīt, kad mēs palīdzam viens otram, apmaināmies idejām, kopā arī palīdzam tapt šai mājai. Krāsošanas talka ir pirmais lielais koprades darbs,” saka D. Trapenciere.

Maratona pirmie darbi sākās jau vakar, kad sākām sienu špaktelēšanu, lai nedēļas nogalē varētu sākt krāsošanas darbus. Veicamo darbu pietiekami daudz, tāpēc tas pasludināts par maratonu, jo turpināsies arī vēl nākamajā nedēļā.

D. Trapenciere stāsta, ka savu roku šajos darbos pielikt var ikviens, kurš kaut vai grib iepazīties ar to, kas šajā ēkā notiek, kas te plānots: “Var atnākt, lai, kopā strādājot, iepazītos ar cilvēkiem, kuri jau te darbojas, jo arī viņi piedalīsies krāsošanas talkā. Esam ievadījuši sarunas, ka talkā nāks Priekuļu tehnikuma audzēkņi, kuri apgūst būvniecību, lai arī dotu ieguldījumu telpu atdzimšanā.”

Darbu sarakstā ieplānota sienu gruntēšana un krāsošana, grīdu krāsošana, caurumu špaktelēšana, vecās krāsas kasīšana no logiem un palodzēm, citi darbi atbilstoši katra dalībnieka meistarības pakāpei. Šobrīd notiek arī telpu apmēbelēšana, lai marta vidū varētu sarīkot lielāku atklāšanas pasākumu.

“Lai cilvēki varētu nākt un darboties, svarīgi padarīt pievilcīgu vidi, un šajā talkā ceram spert platu soli tajā virzienā,” piebilst D. Trapenciere.

Materiāli, darbarīki tiks sagādāti, talciniekiem vajag tikai atbilstošas drēbes, kas nav jāsaudzē no krāsas traipiem.
“Druva” jau rakstījusi par šīs ēkas, kur līdz šim mācību gadam darbojās Cēsu Profesionālā vidusskola, atdzimšanu. To savā pārziņā ņēmusi biedrība “Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs”, kas attīsta bērnu zinātnes centru “Z(in)oo” un ir pašvaldības dibināta. Šajā ēkā plānots attīstīt radošo un digitālo industriju centru, kas darbosies kā koprades māja, kur aktīvi cilvēki varētu ne tikai veikt uzņēmējdarbību, bet mācīties viens no otra. Plānots iekārtot telpas radošajām darbnīcām, birojnīcām, kur darboties gan kopā, gan arī individuāli.