Ziņas

Sabiedrība

Aicina pieteikties brīvprātīgos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju veiksmīgas norises nodrošināšanai svētku rīkotājs – Valsts izglītības satura centrs – līdz 31. maijam aicina pieteikties brīvprātīgo misijas pirmajai kārtai.

Kā informē XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva, pirmssvētku laikā brīvprātīgajiem notiks apmācības, kurās viņi iepazīs Dziesmu un deju svētkus, pasākumu norises vietas un organizēšanas pamatus. Brīvprātīgie darbosies Rīgā no 28. jūnija līdz 12. jūlijam.

“Dziesmu un deju svētku norise vairs nav iedomājama bez brīvprātīgo enerģijas, smaidiem un aktivitātes, kad svētku laikā Rīgu pieskandinās 37 000 dalībnieku un skatītāju tūkstoši. Aicinām pieteikties visus interesentus vecumā no 15 gadiem. Viens no būtiskākajiem noteikumiem brīvprātīgo darbā ir patiesa interese par Dziesmu un deju svētkiem un vēlme līdzdarboties no sirds,” akcentē svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Svētku laikā plānots nodarbināt apmēram 400 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie darbosies svētku atklāšanā, koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, noslēguma koncertā un citas aktivitātēs.

Pietiekties brīvprātīgo misijai Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos var, aizpildot anketu – http://ej.uz/brivpratigo_darbs_dzsv. Informācija par pieteikšanos atrodama arī svētku mājaslapas www.dziedundejo.lv.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalīsies ap 37 000 dalībnieku. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs, atbalsta lieldraugi Swedbank un Kārums, kā arī atbalstītāji Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Latvijas valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonds, Statoil un Moller Auto lidosta.

Sagatavojusi Anda Dzenža