Ziņas

Sabiedrība

Aicina Cēsu iedzīvotājus piedalīties dizaina domāšanas praktiskajā seminārā

Foto: Publicitātes

Trešdien, 20. jūnijā, Radošās darbības nedēļas radi!2018 ietvaros Cēsīs, radošo industriju centrā Skola6, norisināsies dizaina domāšanas praktiskais seminārs “No radošas kopienas uz radošu pilsētu?”, kā ietvaros vietējie iedzīvotāji kopā ar ekspertiem dienas gaitā ģenerēs un prezentēs idejas radošā potenciāla attīstības konceptam savā pilsētā. Cēsu seminārs ir ceturtais un noslēdzošais radi!2018 reģionālo pasākumu programmas notikums, un tajā bez maksas ir aicināti piedalīties pilsētas un reģiona jaunieši, uzņēmēji, pašvaldības un nevalstiskā sektora pārstāvji, kā arī citi interesenti.

Aprīlī Latvijā jau astoto gadu pēc kārtas aizsākās Radošās darbības nedēļa radi!, kuras mērķis ir rosināt izpratni un interesi par radošo un kultūras nozaru attīstību un mijiedarbību, aktīvi iesaistot Latvijas iedzīvotājus dažādos kopā radīšanas, domāšanas un darīšanas pasākumos. Par godu valsts simtgadei radi!2018 programma ir plānota vēl interaktīvāka un fokusētāka, jo atšķirībā no iepriekšējiem gadiem par tās centrālo notikumu norises vietu izvēlēti dažādu Latvijas reģionu centri, kur, iesaistot vietējos pārstāvjus no dažādām nozarēm, profesijām un iestādēm, tiks aktualizēti pilsētai svarīgi jautājumi un ģenerēti risinājumi, lai kopīgi veidotu labāku, sakārtotāku un mūsdienīgāku apkārtējo vidi.

“Cēsis jau izsenis ir bijusi pilsēta, kas pazīstama ar radošiem cilvēkiem un aktivitātēm. Radošums ir prasme, kas veicinājusi Cēsu izaugsmi un atpazīstamību arī mūsdienās. Ar mērķi neapstāties pie sasniegtā, arvien meklējam jaunas iespējas attīstīt gan individuālās, gan sadarbības prasmes un zināšanās un izmantot tās, risinot pilsētai aktuālos jautājumus. radi!2018 piedāvātās programmas ietvaros iesim vēl vienu soli uz priekšu un, iepazīstot dizaina domāšanas metodes, kopīgi meklēsim risinājumus radošas Cēsu pilsētvides veidošanai,” komentē Skola6 vadītāja Dita Trapenciere.

Pasākuma galvenais mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar dizaina domāšanas metodēm, kas palīdzētu veiksmīgi īstenot nākotnes idejas un projektus, ņemot vērā vietējās kopienas vajadzības un piesaistot tiem auditoriju. Semināru vadīs pieredzējuši dizaina domāšanas eksperti – Creativity Lab dibinātāja Signe Adamoviča un uzņēmuma Design Elevator vadītājs Čārlzs Bušmanis. Signe ir Demola Latvia koordinatore un ikdienā strādā ar studentu komandu mentorēšanu un darbnīcu vadīšanu inovāciju projektos, kuru ietvaros tiek risināti uzņēmumu problēmjautājumi. Signe vada arī dizaina domāšanas apmācības dažādām mērķauditorijām privātajā un publiskajā sektorā.

Savukārt Čārlzs, kurš kā dizaina konsultants ir strādājis Šveicē, Nīderlandē un šobrīd arī Latvijā, ikdienā darbojas ar start-up, publiskā sektora un citiem uzņēmumiem un to pārstāvjiem, daloties ar savu dizainera pieredzi un palīdzot uzņēmumiem produktu un pakalpojumu attīstībā. Dizainu Čārlzs uztver kā instrumentu, ar ko iespējams jēgpilni risināt kompleksus izaicinājumus, veikt izpēti un prototipēt risinājumus, lai iegūtu vislabākos iespējamos rezultātus.

Cēsu praktiskais seminārs notiks trešdien, 20. jūnijā, no plkst. 9.30 līdz 17.30, un tā norises valoda būs latviešu un angļu. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Apstiprināt dalību iespējams līdz 19. jūnijam, aizpildot tiešsaistes anketu šeit: ej.uz/radi2018.

Pasākums tiek organizēts ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas,  Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerības (Northern Dimension Partnership on Culture – NDPC), UNESCO Latvijas nacionālās komisijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu. Pasākuma partneri: radošo industriju centrs Skola6 un British Council pārstāvniecība Latvijā.

Radošās darbības nedēļas radi!2018 jaunumiem iespējams sekot līdzi mājas lapā www.radilatvija.lv, kā arī sociālajos tīklos: Facebook, Twitter un YouTube. #radilv.