Ziņas

Sabiedrība

Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts vēl divām beigtām mežacūkām Ziemeļvidzemē

Laikā no 10.novembra līdz 14.novembrim saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti joprojām apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu vēl divām beigtām mežacūkām, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

Viņa norāda, ka šīs nedēļas laikā ĀCM apstiprinājies divām atrastajām beigtajām mežacūkām. Viena no tām atrasta Strenčos, Jērcēnu pagastā, bet otra – Burtnieku novada Valmieras pagastā. Abas mežacūkas atrastas beigtas.

Līdz ar to līdz šim ĀCM konstatēts 155 mežacūkām 11 novadu 26 pagastos, kā arī 72 mājas cūkām, savukārt slimības dēļ kopumā līdz šim iznīcinātas 564 mājas cūkas.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts 19.septembrī.

Kā ziņots, ņemot vērā to, ka Latvijā joprojām tiek konstatēti jauni ĀCM inficēšanās gadījumi, valdība 23.septembrī lēma paplašināt ĀCM ārkārtas teritorijas zonu, kā arī līdz 2015.gada 1.janvārim pagarināt ārkārtējo situāciju.

Kopumā 2014.gadā ĀCM kontroles pasākumiem no budžeta apakšprogrammas “Izdevumi citu Eiropas Savienības politiku instrumentu projektu un pasākumu īstenošanai” piešķirti 2 688 866 eiro, no kuriem līdz 26.augustam izlietoti 646 776 eiro.

Tikmēr Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Luksemburgā 13.oktobrī panākts, ka Eiropas Komisija Latvijai līdzfinansēs izdevumus līdz 75% apmēram par pasākumiem, kas veikti ĀCM uzraudzībā, kontrolē un apkarošanā.

Kā ziņots, ĀCM Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

LETA