Ziņas

Uz Valmieras teātra skatuves izrādīs Rūdolfa Blaumaņa daiļradē balstīto izrādi “Vidzemnieki”

 

23.februārī Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos muzikāls lieldarbs “Vidzemnieki”, kas balstīts Rūdolfa Blaumaņa daiļradē, aģentūru LETA informēja Valmieras teātra pārstāve Zane Ceriņa.

“”Vidzemnieki” – tie ir zem viena nosaukuma apvienoti Rūdolfa Blaumaņa mazāk zināmie stāsti un noveles. Kaut arī stāsti ir sarakstīti gandrīz pirms simts gadiem, tie ir par mums pašiem – latviešiem – mūsu ikdienas cīņām, bēdām, šaubām, priekiem, ilgām un sapņiem. Blaumanis tik ļoti ir mīlējis latviešu cilvēka dvēseli un tā sarežģīto, pretrunīgo dabu, vienlaikus nebūdams akls – līdzās baltumam redzēdams arī melnumiņus, kas brīžiem spēja sagandēt vai visu cilvēka mūžu, ka tā bija kļuvusi par viņa vienīgo un vissvarīgāko vielu,” par topošo izrādi saka režisore Indra Roga.

Rūdolfs Blaumanis ir vidzemnieks. Ļoti precīzi viņa attiecības ar mums un Latviju noformulējis režisors Jānis Streičs, sakot, ka “Blaumanis mums visiem ir bērnība, kad valsts vēl nebija. Bērnība ir tas gaišais laiks – gan ētisko uzstādījumu ziņā, gan tajā, ka darbs darīja prieku, ka savu iztiku varēja nopelnīt savām rokām, kad zemei bija sava vērtība. Valsts bērnība. Blaumanis mums mantojumā ir atstājis nacionālā rakstura kodu, lai mēs, atšifrējot to, piekļūtu pie savām saknēm, lai tiekam pie savas pašcieņas, lai mēs caur šo kodu varam rakstīt savu tautu mūžībai”.

Izrāde top apvienojoties režisorei Rogai, dramaturģei Justīnei Kļavai, scenogrāfei un kostīmu māksliniecei Annai Heinrihsonei, komponistam Mārcim Auziņam, horeogrāfei Ingai Raudingai un gaismu māksliniekam Jānim Sniķerim.

Izrāde “Vidzemnieki” ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *