Ziņas

KONCERTS “LĪVU SASAUKŠANĀS” CĒSĪS

30. oktobrī plkst. 20.00 koncertzālē CĒSIS skanēs koncertprogramma LĪVU SASAUKŠANĀS, kuru kopā ar domubiedriem radījuši Saulkrastu koris ANIMA, diriģente Laura Leontjeva un komponists Uģis Prauliņš. Koncertprogrammas vadmotīvs ir nemateriālā kultūras mantojuma apzināšana, saglabāšana un popularizēšana, tā mūsdienīga interpretācija, atzīmējot UNESCO izsludināto pirmiedzīvotāju valodu gadu un aicinot apzināties savas dziļās un nepieradinātās saknes.

Koncertā skanēs Uģa Prauliņa, Laimas Jansones, Edgara Beļicka kompozīcijas no albuma JŪRD.SAKNES.ROOTS un citi jaundarbi, kuru galvenais iedvesmas avots ir lībiešu kultūras bagātīgais mantojums. “Vēlējos atrast tieši Vidzemes lībiešu dziesmas vai tekstus, bet izdevās sasaukt kopā visus Latvijas somugrus – līvus, leivus, lucus: somugru dienvidu robežas ciltis ar to atbalsīm Sāremā un Pērnavā,” atklāj komponists Uģis Prauliņš.

Šī tēma Saulkrastu korim ANIMA ir nozīmīga jau vairāk kā piecus gadus, kad tuvojoties Latvijas simtgadei vēlējāmies izzināt kādas kultūrvēsturiskās bagātības nes tieši Saulkrasti un to apkārtne. Liels atklājums daudziem no mums bija tieši Vidzemes lībiskās saknes, Vidzemes lībiešu krasts un fakts, ka šajā pusē šī valoda un kultūra ir apdraudēta, lai neteiktu, ka izmirusi. Tomēr sparīgo līvu enerģija ir ļoti uzrunājoša un harizmātiska. Tā aizrauj un inficē līdzīgi domājošos – kā Staltu un Ernštreitu dzimtas, tā arī citi Kurzemes līvi, kurus esam iepazinuši esot šajā radošajā un izzinošajā ceļā. “Latvija ir līvu un latviešu tēvzeme – zeme, kurai dota visa sirds. Un te simtu pirmajā šīs zemes veiksmes stāsta, brīvvalsts gadā, jau atkal ieskanas līvu mēle. Tas ir signāls, tā ir cerība nākotnei, ka tieši šeit rodas rītdiena – divu brīnumainu kultūru mijiedarbības evolūcija. Lett the Liv and Lett Live!” ar pārliecību pauž Julgī Stalte.

Koncertā LĪVU SASAUKŠANĀS piedalās Saulkrastu koris ANIMA (www.korisanima.lv), Uģis Prauliņš (taustiņinstr.), Latvīte Cirse (kokle), Mārtiņš Miļevskis (sitamie instr.), Andris Grunte (bass), Andis Klučnieks (stabules), Otto Trapāns (vijole), Undīne Cercina (vijole), Paula Kronentāle (alts), Undīne Balode (čells), Edgars Beļickis (taustiņinstr.).

Solisti: Julgī Stalte, Ilona Dzērve, Elīna Ose un solistu grupa.

Mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva, diriģents Matīss Tučs, vokālā pedagoģe Elīna Ose, horeogrāfs Jānis Purviņš.

Koncertprogramma LĪVU SASAUKŠANĀS ir tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Valsts Mežu, Vidzemes plānošanas reģiona, p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centra, Saulkrastu novada domes un SIA Varita atbalstu.

Biļešu iegāde “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/76644 un koncertzālē CĒSIS (bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja koncertā bez maksas). Biļešu cena:7 EUR, 5 EUR (skolēni, studenti, pensionāri, Cēsu drauga kartes īpašnieki).

Par Saulkrastu kori ANIMA:

Mūs iedvesmo priežu meža gaiss un bangojošās jūras spēks, saules prieks acīs un neizsīkstoša vitalitāte. Mūs vieno vieta, no kuras mēs nākam.
Saulkrastu koris ANIMA muzicē kopš 2001. gada un ir uzskatāms par vienu no labākajiem koriem Vidzemes reģionā. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Laura Leontjeva, diriģents – Matīss Tučs, vokālā pedagoģe – Elīna Ose.

Vairāki pēdējos gados realizētie projekti korim ir bijuši ļoti īpaši – albuma JŪRD.SAKNES.ROOTS izdošana, koncertuzvedums “Saules krastos” kopā ar Laimu Jansoni, Julgī Stalti, Edgaru Beļicki Uģa Brikmaņa režijā, koncerts “Sirdsbalss” sadarbībā ar Jānis Purviņu, Raimondu Tigulu un Kristapu Krievkalnu (izrādīts arī 56. Latviešu kultūras dienas Melburnā un Sidnejā, Austrālijā). Arī īpašajos Latvijas simtgades dziesmu svētkos koris ne tikai papildināja kopkora rindas, bet arī piedalījās leģendārajos Dziesmu karos, kā arī bija daļa no īpašā Tautas mūzikas koncerta “Visas manas greznas dziesmas”. 2018.gada novembrī koris uzstājās Pasaules mūzikas festivālā “Porta”, radot kopīgu priekšnesumu kopā ar godalkoto britu dziedātāju Sam Lee (Lielbritānija).

Saulkrastu koris ANIMA ļaujas krāsainībai gan sevī, gan mūzikā, pārkāpjot jaunas robežas un radot sev arvien jaunus radošus izaicinājumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *