Ziņas

Sabiedrība

ĀCM apstiprināts vēl 21 mežacūkai

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 21 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušos mežacūku, liecina PVD informācija. ĀCM meža cūku populācijā pagājušajā nedēļā konstatēts desmit meža cūkām Talsu novada Ārlavas pagastā un trim meža cūkām Madonas novada Bērzaunes pagastā.

Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī pa vienai meža cūkai Amatas novada Nītaures pagastā, Burtnieku novada Rencēnu pagastā, Daugavpils novada Naujenes pagastā, Madonas novada Aronas pagastā, Priekuļu novada Liepas pagastā, Tukuma novada Degoles pagastā, Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā un Vecumnieku novada Bārbeles pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 956 meža cūkām 74 novadu 198 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.