Ziņas

Sports

Absolventi cīnās par kausu

Uzvara. Arta Eglīša vārdā nosaukto piemiņas kausu "Absolventu futbola turnīrā” arī šogad saņēma 2012.gadā absolventi.Foto: no albuma

Tradicionālajā Absolventu futbola turnīrā, kas šogad notika astoto reizi, piedalījās 11 vīru un trīs dāmu komandas. Tajās spēlē Cēsu Valsts ģimnāzijas, Cēsu Pilsētas vidusskolas un Cēsu 1.vidusskolas absolventi.

Vīru komandas aizvadīja cīņas trijās apakšgrupās, kam sekoja izslēgšanas spēles par uzvarētāja titulu, bet dāmu komandas izspēlēja apļa turnīru.

Vīriem finālā tikās iepriekšējā gada uzvarētāji un kausa turētāji – 2012.gada absolventi – un tradīcijas iedibinātāji -1988.gada absolventu komanda ar idejas autoru Jāni Zaharko priekšgalā. Jāatzīmē, ka šiem spēlētājiem zīmīgs gads, aprit 30 gadi kopš skolas absolvēšanas.

Aizraujošā finālspēlē pārāki izrādījās jaunākie, kuri nosargāja uzvarētāja titulu. Komandā spēlēja Edgars Sauskis, Pēteris Mauriņš, Pēteris Bondars, Rihards Kamarūts, Gints Švalbe, Viesturs Azacis, Edgars Ruskulis, Krišjānis Baltpurviņš, Dāvis Vilders un Andris Paškovskis.

1988.gada komandā spēlējošie pierādīja, ka godam var cīnīties ar gados jaunākām komandām, un iekļūšana fināla ir labākais apliecinājums. Pērn viņi ierindojās 4.vietā. Komandā spēlēja Jānis Zaharko, Atis Rīsmanis, Artis Malkavs, Andrejs Kokle, Vilnis Ratnieks, Ilgvars Apinis, Jānis Gaiķis, Māris Šķesteris, Jānis Lielpēteris, Jānis Lauga un Kristaps Eglītis.
Meiteņu turnīrā uzvarēja 2012.gada absolventes, kas pērn bija otrās: Ilze Mote, Ieva Moroza, Arta Banka, Sabīne Balode, Anželika Guļs, Kitija Voitkeviča.

Turnīrs, kā ierasts, sākās ar komandu svinīgo uznācienu, kopīgi nodziedāto “Par draudzību un skolas gadiem”, uzrunu teica Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa, laba vēlējumus arī tradīcijas iedibinātājs, 1988.gada absolvents Jānis Zaharko, kurš bijis laukumā kopš pirmā turnīra. Uzmundrinājumam bija muzikāls sveiciens no ģimnāzijas audzēknes Emīlijas Tomsones. Labākajām komandām tika pasniegtas medaļas, bet uzvarētāji saņēma Arta Eglīša vārdā nosaukto piemiņas kausu. Turnīra izskaņā komandas varēja mieloties ar J. Zaharko komandas dalībnieku dāvāto torti, kas bija izveidota futbola laukuma veidolā.

Pirms astoņiem gadiem tradīciju aizsāka Jānis Zaharko un viņa skolasbiedri, un kopš tā laika katru gadu ģimnāzijas sporta laukumā maijā notiek šis turnīrs.