Ziņas

Sabiedrība

914 Vidzemes seniori šogad apguvuši datorprasmes

Piecpadsmit Vidzemes reģiona skolotāji šogad aktīvi iesaistījās valsts AS “Lattelecom” sociālās atbildības iniciatīvā “Pieslēdzies, Latvija!”, datorprasmēs apmācot 914 reģiona seniorus, aģentūru LETA informēja VAS “Lattelecom” Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja Līga Bite.

Vislielākais datorprasmju apguvēju skaits bija Cēsīs (117) un Alūksnē (111), Mazsalacā kursus apmeklēja 88 dalībnieki, bet Valmierā – 86. Lielākoties mācības norisinājās latviešu valodas plūsmā, izņemot Varakļānu novadu, kur 30 no 49 dalībniekiem prasmes apguva krievu valodā. Trešdaļa dalībnieku ar datora un interneta lietošanu iepazinās bez priekšzināšanām, mācības sākot pirmajā līmenī, savukārt 37% apguva otrā līmeņa apmācības, bet 30% – trešo līmeni. Reģiona vecākais dalībnieks ir 88 gadus vecais limbažnieks Hendriks Sprukulis, kurš datorprasmes apguva Limbažu 3.vidusskolas skolotājas Anitas Pūces vadībā.

Mācības aktīvi norisinājās piecpadsmit pašvaldībās – Valmieras pilsētā, Cēsu, Apes, Alūksnes, Gulbenes, Rūjienas, Kocēnu, Mazsalacas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Strenču, Madonas, Valkas, kā arī Limbažu un Salacgrīvas novadā. Uz Cēsīm mācīties devās arī iedzīvotāji no Priekuļu un Pārgaujas novada, seniori no Ērgļiem pēc datorzinībām devās uz Madonu, savukārt Beverīnas seniori – uz Valmieru.

Bezmaksas datorapmācību kursu vadīšanā iesaistījās piecpadsmit Vidzemes skolotāji, nodarbības pasniedzot 17 mācību vietās.

AS “Lattelecom” sociālās iniciatīvas “Pieslēdzies, Latvija!” apmācības noslēgsies lielākajā daļā Latvijas reģionu. Savukārt rīdzinieki un jūrmalnieki šogad ir bijuši īpaši aktīvi, tādēļ šajās pilsētās mācības turpināsies, kamēr datorzināšanas būs apguvuši visi interesenti, kuri tām pieteicās līdz 30.septembrim.

Latvijas reģionos “Pieslēdzies, Latvija!” datorapmācības cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem norisinājās no maija līdz novembrim. Mācību laikā senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, savukārt mājaslapā “www.piesledzieslatvija.lv” ikvienam joprojām pieejama mācību programma “Mācies pats” latviešu un krievu valodā.

LETA