Ziņas

Sabiedrība

28 pašvaldībās izvietoti plakāti ar aicinājumu nemēslot mežā

Aicinājums. Baneris problēmzonā pie Ratnieku ezera peldētavas, Augšlīgatnē, Līgatnes novadā, aicina nemēslot mežā.Foto: no albuma

Īstenojot iniciatīvu “100 darbi Latvijai”, 28 pašvaldībās ir izvietoti informatīvi plakāti ar aicinājumu nemēslot mežā, aģentūru LETA informēja vides iniciatīvas koordinatore Līga Ivanova.

Plakāti “Nemēslo! Mēs šeit dzīvojam!” ir izvietoti 28 pašvaldību problēmzonās, kur ilgstoši notiek nelegāla atkritumu izmešana. Plakātu mērķis ir atgādināt, ka piemēslotās vietas nepaliek nepamanītas, un tās rada nepieļaujamus dzīves apstākļus apkārtējai sabiedrībai.

Aicinājumi ir redzami lielākoties ceļmalās, stāvlaukumos, pie peldvietām un mežmalās Alojas, Amatas, Apes, Baltinavas, Balvu, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Krimuldas, Līgatnes, Limbažu, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rugāju, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Smiltenes, Strenču, Valkas, Vecpiebalgas, Viļakas novados un Valmieras pilsētā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) atgādina, ka nevietā izmesto atkritumu apsaimniekošana notiek par pašu maksātajiem nodokļiem. “Jo vairāk līdzekļu pašvaldībai jāatvēl negodprātīgu pilsoņu atstāto atkritumu savākšanai no mežiem, ceļmalām, ezeru krastiem un citām nepiemērotām vietām, jo mazāk naudas paliek dzīves telpas kvalitātes uzlabošanai. Piemēram, bērnu rotaļu laukumu un sporta laukumu izveidei, publisko peldvietu ierīkošanai,” pauž ministrs.

Gatavojoties valsts simtgades jubilejai, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO ir uzsācis vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” un aicina iedzīvotājus apvienot savas zināšanas, idejas, prasmīgās darba rokas un resursus, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides labiekārtošanā, izdaiļošanā un izglītībā.