Ziņas

Sabiedrība

2016.gadā Valmierā pirmais piedzimis puika

Vidzemes slimnīcā 1.janvārī pasaulē nāca pirmais 2016.gadā dzimušais valmierietis Tomass, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

3.janvārī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) sveica Tomasu un viņa ģimeni. Puisēns dzimis valmieriešu Maijas Ozolas un Arta Liberta ģimenē. Jaundzimušais ģimenē ir otrais bērns. Par brālīti priecājas arī divus ar pusi gadus vecā māsa Elīza.

Domes priekšsēdētājs Baiks pirmajam 2016.gada valmierietim dāvināja unikālu, īpaši šim notikumam zeltkaļa Mārtiņa Mikāna darinātu sudraba karotīti ar zeltījumu, Valmieras ģerboni un tīģeracs akmeni – aizsardzībai, veiksmei un labklājībai. Karotīti rotā gravējums “2016.gada pirmais valmierietis”. Pilsētas mērs mazajam puisēnam uzvilka arī īpašu rokdarbnieces Tijas Frīdenbergas adītu cepurīti Valmieras karoga krāsās, ar ieadītu pilsētas nosaukumu. Šādas cepurītes (meitenēm – dzeltenas, puikām – zilas) arī 2016.gadā tiks dāvinātas ikvienam Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajam jaundzimušajam.

“Katrs jaundzimušais valmierietis un katra jaunā gada pirmais mazulis ir īpaši svarīgs brīdis ne tikai ģimenei, bet arī pilsētai,” apsveicot jauno ģimeni, apliecināja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Baiks.

Savukārt Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, sveicot jaunos vecākus, pateicās, ka viņi sava bērniņa sagaidīšanai izvēlējušies tieši Vidzemes slimnīcu.

Aizvadītajā gadā Vidzemes slimnīcā Valmierā pasaulē nākuši 1107 jaundzimušie.