Ziņas

Sabiedrība

20 eiro par novembri izmaksās kopā ar decembra maksājumu

“Nupat saņēmu pensiju, gaidīju, ka būs klāt tie valdības solītie 20 eiro, bet nekā, pensija tāda pati kā iepriekš. Jautāju arī paziņai, viņa tāpat nebija saņēmusi vairāk. Kāpēc tad visur saka, ka no novembra vakcinētie seniori saņems pabalstu – 20 eiro mēnesī,” tā “Druvai” piektdien jautāja kāda lasītāja.

Jā, valdība nolēma, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) par laikposmu no 2021.gada 1.novembra līdz 2022.gada 31.martam izmaksās 20 eiro pabalstu mēnesī Latvijā dzīvojošām personām, kuras līdz 2021.gada 31.decembrim ir sasniegušas 60 gadu vecumu un pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu pret “Covid-19”vai saņēmušas medicīnisko atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret “Covid-19”.
Taču pabalsta izmaksu uzsāks decembrī, izmaksājot 20 eiro par novembri un decembri, tātad 40 eiro, pēc tam 20 eiro izmaksās reizi mēnesī līdz 2022.gada martam ieskaitot, informē VSAA.

Personām, kuras pensiju vai citu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumu saņem:
• dzīvesvietā, pabalstu piegādās bez maksas kopā ar ikmēneša pensiju, pabalstu vai atlīdzību;
• Latvijas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, ikmēneša 20 eiro pabals­ta izmaksas datums var atšķirties.
Personām, kuras VSAA pakalpojumus nesaņem, VSAA jāiesniedz iesniegums, tajā jānorāda:
• vārds, uzvārds, personas kods,
• tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese saziņai,
• Latvijas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) konta numurs.