Ziņas

Sports

2.līgas futbols finiša taisnē

Noslēgušās 2018. gada Latvijas Futbola federācijas 2.līgas meistarsacīkšu pirmā posma spēles. Vidzemes zonā desmit komandas aizvadīja divu apļu turnīru, lai noskaidrotu divas labākās, kas turpina spēles otrajā posmā.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz nākamajā kārtā neredzēsim “SK Cēsis”, jo gan šai komandai, gan “FK Priekuļi” sezona beigusies.

Var atgādināt, ka šogad “SK Cēsis” kļuva par Latvijas Futbola federācijas biedriem. Šī ziņa, iespējams, iedvesmoja komandu, jo čempionāta sākums bija pārliecinošs, sešās spēlēs gūtas sešas uzvaras, izcīnīts maksimālais punktu skaits, drošas līderpozīcijas un cerīgs skats nākotnē.

Taču vēlāk izrādījās, ka šīs arī bija vienīgās uzvaras šajā sezonā. Komandā radās konflikts starp spēlētājiem un vadību, rezultātā iepriekšējais, uzvarošais, sastāvs tika izformēts un veidots jauns, kurā neatradās vieta nevienam no sezonas sākuma sastāva. Stresā, steigā, bez treniņiem sapulcinātais sastāvs centās aizstāvēt komandas krāsas turpmākajās 11 spēlēs. Taču ieguvums tikai viens punkts par neizšķirtu 0:0 pret pēdējā vietā esošo “FK Salacgrīva”.

Jāsaka jau arī kas labs, proti, vērojot komandu, redzams, ka izaugsme notikusi, spēlētāji nespēlē tikai uz “atsišanu”, sāk parādīties komandas spēle. Var minēt, ka atšķirībā no sākotnējā sastāva tagad komandā pulcēti tikai cēsnieki. Tas varētu vairot līdzjutēju interesi. Ja tiks turpināti regulāri treniņi, varētu redzēt izaugsmi, kas pārvērstos arī rezultātā.

Liels atradums Cēsu komandai ir vārtsargs Ričards Plakanis, kā arī vairāki pēc 2000.gada dzimušie spēlētāji, kuri šādi gūst vajadzīgo rūdījumu. Varbūt Cēsu puses komandas varētu kooperēties un veidot kopēju zīmolu, kur viena būtu vadošā komanda, otra – farmklubs, un ar savstarpēju spēlētāju rotāciju. Tiesa, tāda ideja gan laikam tikai fantāziju līmenī.

“SK Cēsis” turnīru beidza astotajā vietā, 18 spēlēs gūtas sešas uzvaras, viens neizšķirts, piedzīvoti 11 zaudējumi, gūti 24 vārti, zaudēti – 80.

Tūlīt aiz Cēsu komandas turnīra tabulā “FK Priekuļi”. Manā skatījumā šī komanda sastāva ziņā varēja cīnīties par vietu starp labākajām komandām, taču arvien kaut kā pietrūka, arī veiksme nebija sabiedrotā. Piecās spēlēs, kas beidzās neizšķirti, izskatījās, ka nevis viens punkts tika izcīnīts, bet gan divi – zaudēti. No Cēsu komandas priekulieši atpalika vien par diviem punktiem, šķiet, ka tas ir lokālais mērķis – būt augstāk par Cēsu komandu.

“FK Priekuļi” 18 spēlēs guva četras uzvaras, piecas spēles noslēdza neizšķirti, piedzīvoja deviņus zaudējumus. Viņu kontā 30 gūti vārti un tieši tikpat arī zaudēti. Komandas rezultatīvākais ir kapteinis Jurģis Zum­bergs, kurš guvis deviņus vārtus.
Var minēt, ka Jurģis ir viens no brāļiem Zumbergiem, kuri pārstāv abas mūsu komandas. Divi vecākie – Jānis un Aigars – spēlē “SK Cēsis” sastāvā, bet Jurģis un Matīss spēlē “FK Priekuļi” rindās. Pilnīgi noteikti var teikt, ka tik daudz brāļu Cēsu puses futbolā ir retums, pieļauju, ka arī visas valsts mērogā tā negadās bieži.

Futbola attīstību Cēsīs rosinājis jaunatklātais stadions. Vērojams jauno spēlētāju pieplūdums “FK Priekuļi/ Cēsis” bērnu un jauniešu treniņgrupās.

Vēl kāda patīkama ziņa futbola cienītājiem, oktobrī pēc ilgāka pārtraukuma notiks Cēsu novada kausa izcīņa futbolā.