Ziņas

Kriminālziņas

Pārgaujas novadā vadītāja neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 54 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti desmit ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā no gadījumiem ir viens cietušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies četri automašīnu vadītāji. Noformēti 82 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes noteikumu jomā, no kuriem 24 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

11.martā pulksten 20:20, Limbažu novadā, Skultes pagastā, autoceļa Rīga – Baltezers – Ainaži 38. kilometrā, automašīnas “MB Sprinter”, sakabē ar piekabi,  vadītājs neizvēlējās drošu ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā iebrauca ceļa norobežojušā barjerā un izraisīja sadursmi ar automašīnu “Škoda”. Negadījuma rezultātā tika bloķēta satiksme. Notikumā bojāti transportlīdzekļi, cietušo nav.

Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

11.martā pulksten 19:03 Valmierā, pa Mūrmuižas ielu, virzienā no Krautuves ielas uz Cempu ielas pusi, apturēts “Opel Moka” vadītājs. Vīrietis pie automašīnas stūres sēdies 1.19 promiļu reibumā. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

11.martā pulksten 08:46, Pārgaujas novadā, Straupes pagastā, autoceļa A3 Inčukals – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka), automašīnas “Mercedes-Benz” vadītāja neizvēlējās drošu ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā iebrauca pretējā braukšanas joslā un nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī un automašīna apgāzās. Negadījumā cieta automašīnas vadītāja.

Policija aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un šajos mainīgajos laikapstākļos izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu. Tāpat būtiski atcerēties, ka sniegotās dienās nepieciešams ieturēt lielāku distanci, lai nerastos bīstamas situācijas, kā arī daudz apdomīgāk jāveic dažādi manevri