Ziņas

Sports

Florbolisti gūst un zaudē punktus

Kārtējās spēles aizvadītas visās Latvijas florbola čempionāta līgās, un mūsu puses komandām spēles galvenokārt bijušas veiksmīgas. Lielākā spēļu slodze bija “Pārgaujas” komandai, kam divās dienās nācās aizvadīt divas izbraukuma spēles. Vispirms tuvais izbraukums uz Kocēniem, lai sacenstos ar komandu “Rubene”. Pērn abās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi, šogad bija vēlme gūt revanšu, kas arī izdevās. Lai arī mājnieki pirmie atklāja rezultātu, līdz otrās trešdaļas sākumam Oskars Balodis, Gvido Lauga un Kristers Jansons panāca 3:1 Stalbes komandas labā, bet vēlāk O. Balodis arī 4:2. Līdz otrās trešdaļas beigām mājnieki gan panāca 4:4, taču galavārds piederēja viesiem. Trešajā trešdaļā vienīgos vārtus guva Ronalds Arājs, izvirzot “Pārgauju” vadībā, kuri spēja uzvaru nosargāt, lai kā mājnieki centās glābt spēli. 

Svētdien “Pārgauja” devās uz Lielvārdi, lai tiktos ar čempioniem un turnīra tabulas līderiem “Lielvārde/ FatPipe”. Līdz otrās trešdaļas vidum laukumā valdīja līdzvērtīga spēle, arī rezultāts 2:2. Abus vārtus guva G. Lauga. Taču tad mājnieki trijās minūtēs guva trīs bezatbildes vārtus, panākot 5:2 un ieliekot stingrus pamatus uzvarai. Pēdējās 20 minūtēs abas komandas divreiz apmainījās ar vārtu guvumiem, “Pārgaujai” precīzi bija G. Lauga un Lauris Ābols, un spēle beidzās 7:4 Lielvārdes florbolistu labā.

Turnīra tabulā “Pārgauja” ar 13 punktiem ieņem piekto vietu.

Cēsu “Lekrings” pēc divām zaudētām spēlēm bija apņēmības pilni atkal nostāties uz uzvaras takas. Arī pretinieks samērā pateicīgs – “Talsi/ Irlava”, kas turnīra tabulā nav starp pirmajiem. Tiesa, spēles divi pirmie perioda neko labu neliecināja, jo cēsniekiem nekādi neizdevās tikt pie vārtu guvuma. 40 minūšu laikā gūti tikai vieni vārti, to spēja Talsu florbolisti. Cēsnieki pamodās tikai pēdējā trešdaļā, kad nepilnas minūtes laikā guva trīs vārtus, panākot 3:1. Uzvaras garša bija sajusta, arī turpinājumā “Lekrings” diktēja spēles gaitu. Fināla sirēnai skanot, tablo rādīja 6:2 Cēsu komandas labā. Pa diviem vārtiem guva Artis Savins un Pēteris Trekše, pa vienam – Dāvis Vilders un Olafs Zvīnis.

Turnīra tabulā “Lekrings” ar 21 punktu ieņem trešo vietu. Par punktu vairāk ir “Triobet/ Ulbroka”, par trim vairāk Lielvārdes komandai.

Savu uzvaru sēriju turpina “Lekrings” sieviešu komanda 1.līgas čempionātā. Viņas savā laukumā uzņēma komandu “Irlava/ Tukums”. Lai arī viešņas jau otrajā minūtē atklāja spēles rezultātu, vēlāk izrādījās, ka šie bija viņu vienīgie vārti spēlē. Toties Cēsu florbolistes pretinieču vārtsardzi pārspēja astoņas reizes, svinot pārliecinošu uzvaru 8:1.

Pa trim vārtiem guva Paula Egle un Klinta Mārtiņjēkaba, pa vienam – Kate Meldere un Kristīne Ločmele.

Ar sešās spēlēs gūtām piecām uzvarām “Lekrings” dāmas ir turnīra tabulas līderes.

Ne tik sekmīgi sokas vīriešu 1.līgas komandai “Lekrings”, kas joprojām nav tikuši pie uzvaras. Zaudējums piedzīvots arī devītajā spēlē, kad savā laukumā ar 5:6 atzīts Kuldīgas komandas pārākums. Pa diviem vārtiem guva Emīls Grīnbergs un Artis Jansons, vienreiz precīzs bija Artūrs Ozols. Turnīra tabulā Cēsu komandai pēdējā – 13.vieta.

Toties 2.līgas čempionātā piekto uzvaru septiņās spēlēs izcīnīja komanda “Līgatne” , izbraukumā ar 9:6 pārspējot “Valmiera BSS”. Uzvarētāju labā četrus vārtus guva Mārcis Malkausis, pa vienam – Jānis Balsis, Zigmārs Sinka, Kaspars Malojlo, Kristaps Nežborts, Edgars Onskulis.

Turnīra tabulā Vidzemes zonā līgatnieši ieņem trešo vietu.