Ziņas

Sports

Debijas sezona veiksmīga

Futbola kluba “Priekuļi” pieaugušo komanda sekmīgi aizvadījusi pirmo sezonu Vidzemes reģiona 2.līgas turnīrā. Lai arī turnīra tabulas sausā statistika rāda, ka komanda finišēja 4.vietā, kluba prezidents Andrejs Ivanovs norāda, ka jāņem vērā kāds būtisks apstāklis. Proti, pirmajās trijās vietās esošās – “FK Valka/ Valmiera”, “Balvu SC” un “FK Staiceles Bebri – 2” – 2.līgā spēlēja ārpus konkurences, jo tiek papildināta ar 1.līgas spēlētājiem.

“Tātad realitātē 2.līgā esam pirmajā vietā un tāpēc no Vidzemes reģiona tikām uz pārspēlēm par iekļūšanu 1.līgā. Tur nedaudz nepaveicās, lai gan komanda rādīja teicamu sniegumu un piedzīvoja minimālus zaudējumus. Taču mums šogad nebija uzstādījums – iekļūt 1.līgā, jo pagaidām to nevaram pacelt finansiāli. Lielāko gandarījumu dod tas, ka parādījām, ka esam komanda, kas māk spēlēt futbolu, un mums nav kauns no tiem pagaidām gan vēl nedaudzajiem līdzjutējiem. Gribu uzsvērt, ka esam to panākuši tikai ar mūsu kluba audzēkņiem. Vēsturiskā Cēsu rajona futbola vēsturē nekad nav bijusi futbola piramīda, kādu mums izdevies izveidot. Varbūt spēles ziņā mēs jau būtu gatavi 1.līgai, bet vēl nedaudz jānobriest morāli un jānostabilizējas finansiāli.”

Latvijas futbola federācijas vērtējumā par 2.līgas labāko pussargu atzīts Priekuļu komandas spēlētājs Kristaps Aleksējevs, par komandas vērtīgāko spēlētāju – Jurģis Zumbergs. Komandā rezultatīvākais Kaspars Rozgalis, kurš guva astoņus vārtus. Pa pieciem vārtiem guva J. Zumbergs, K. Aleksējevs un Gatis Rozenovs.

2.līgas komandas treneris ir Aivars Krickis, un kluba prezidents īpaši uzteic viņa veikumu spēles veidošanā: “Esmu pārliecināts, ka komanda turpinās izaugsmi, un gan jau pienāks arī 1. līgas laiks. Ļoti gaidām, kad beidzot Cēsīs būs stadions, nodrošinot vairāk skatītāju, kas arī nepieciešams izaugsmei. Paldies Priekuļu tehnikumam, Priekuļu vidusskolai, kas ļauj izmantot laukumus, bet galvenajām spēlēm būtu jānotiek pilsētā. Rezultāts augs arī, pieaugot mūsu vārtsargiem. Vārtsargu pieredze aug lēnāk, un labi vārtsargi ir, sākot no 20 gadiem, mums pagaidām vārtos stāv 15, 16 gadīgi puiši, kuri reizēm arī kļūdās. Bet pieredze augs, sniegums uzlabosies.”

Vasara spēlēm bagāta bijusi arī kluba jauniešu komandām, kas piedalījušās dažādos turnīros Latvijā un Igaunijā, rādot labu sniegumu. Lai arī uzvarētāju kauss nevienā nav izcīnīts, bijušas godalgotās vietas vai tūlīt aiz goda pjedestāla, kas turnīros, kur spēcīga konkurence, ir labs sasniegums. Klubā sekmīgi attīstās meiteņu futbols, divas audzēknes ir izlases kandidātes – Nikola Kovaļovska un Linda Broka, un šobrīd treneri aicina pievienoties deviņus gadus vecas meitenes, kuras grib spēlēt futbolu.

Arī puišu grupās notiek progress, iesaistās jauni censoņi, un nākamajā pavasarī tiks vākta grupa no 2010.gadā dzimušajiem zēniem.

Kluba prezidents uzteic visus kluba trenerus – Dmitriju Sliņko, Jāni Nagli, Māri Spalviņu, Igoru Petrovu, Aivaru Kricki, kuri brauc uz kursiem, mācās, papildina zināšanas: “Visi treneri ir īsti sava darba entuziasti. Viņi izdara divreiz vairāk, nekā no viņiem tiek prasīts.”

Klubam šogad apritēja desmit gadu, un A. Ivanovs to salīdzina ar cilvēka vecumu, kas būtu, kā pabeigt sākumskolu: “Mūsu klubs beidzis sākumskolu, esam iestājušies pamatskolā, kas nozīmē, ka ir lielas iespējas augt.”

Sezonas noslēgumā draudzības spēlē tikās “FK Priekuļi” un kluba veterānu komanda. A. Ivanovs, kurš arī pats devās laukumā, saka lielu paldies visiem kluba veterāniem, īpaši uzteicot vispieredzējušāko – Gunti Lūkinu.

Kluba prezidents, norādot, ka viņiem pagaidām nav lielu sponsoru, saka paldies tiem, kuri klubam snieguši atbalstu: “Paldies Priekuļu novada pašvaldībai, Cēsu Sporta skolai, Cēsu novada pašvaldībai, uzņēmumam “Gādība”, labdarim, kurš sagādāja formas, “Svētavotam”, “Rakšiem”. Paldies visiem šoferiem, kuri vadā mūsu komandas, īpaši Normundam Vālem. Bet galvenais ir vecāku atbalsts, bez kuriem mēs nevarētu darboties!”