Ziņas

Sabiedrība

Pasargāt ielas no izskalošanas

Būs labāk. Pagājušajā nedēļā iebraukšana Ezera ielā no Festivāla bija slēgta, jo tur tika izbūvēta labāka lietus ūdens savākšanas sistēma, kas turpmāk neļaus izskalot grants segumu.Foto: Māris Buholcs

Cēsu kalnainais reljefs ielu uzturētājiem un pašvaldībai dažkārt rada papildu problēmas. Ziemā vairāk jādomā par kaisīšanu, vasarā dažkārt pārsteigumus sagādā lietus gāzes.

Pēc īpaši spēcīga lietus dažviet uz asfaltētajām ielām tiek sanesta zeme no grantētajām ielām, bet grants ielas nereti tiek izskalotas, īpaši, ja ūdens uz tām plūst no asfaltētajām ielām. Pašvaldība, apzinoties situāciju, sākusi meklēt risinājumu. Šobrīd uz Ezera, Dzintara un Akmens ielām vietās, kur asfaltētās daļa pāriet grants segumā, uzsākts izbūvēt līniju gūlijas, stāsta pašvaldības komunālās nodaļas pārstāvis Didzis Ozoliņš: “Gūlijas izbūvēs visas ielas platumā, lai tās uztvertu no kalna plūstošo lietus ūdeni un tas neizskalotu grants seguma ielas, kas atrodas zemāk. Jo spēcīgākās lietus gāzēs šīs ielas tiek pamatīgi izskalotas, veidojas grāvji, nākas atkal un atkal atjaunot ielas virskārtu.”

Tagad lietus ūdens tiks novadīts lietus ūdens kanalizācijā. Ja sistēma sevi attaisnos, plānots to pielietot arī citviet kalnainajā pilsētā. Minētās trīs ielas no lietus ūdens cieš visvairāk, tāpēc šajā vietā gūlijas izbūvētas vispirms. Gūlija visas ielas garumā tika izbūvēta pērn vecpilsētā, rekonstruējot Lielo Līvu ielu.

Kopumā šajā vasarā ielu infrastruktūras sakārtošanā lieli projekti nav iecerēti. Lielākais, par ko jau esam rakstījuši, ir smilšu laukuma rekonstrukcija, kas rit pilnā sparā. Jau izbūvēts Raiņa ielas pagarinājums līdz Uzvaras bulvārim, turpinās darbi pašā stāvlaukumā. Vēl šajā vasarā plānots atjaunot segumu Pūpolu ielā. Top projekts Meža ielas rekonstrukcijai, lai izbūvētu tur asfalta segumu, bet vai to izdosies īstenot, atkarīgs, vai budžetā tam izdosies rast finansējumu.